Policie hledá svědkyni „závažného trestného činu” na toaletách v Chomutovce. Vražda? Znásilnění? Ne! Šlo o kabelku

Tomáš Skřipský 2020-08-26 09:20:00

CHOMUTOV (tos) — Časy reálného socialismu dříve narozeným pamětníkům připomněla žádost o pomoc pří hledání svědkyň, která se v úterý minulého týdne objevila na webových stránkách se zpravodajstvím chomutovského územního odboru Policie ČR: „Policie hledá dvě svědkyně závažného trestného činu, ke kterému došlo dne 5. srpna v době kolem 12 hodin v prostoru toalet obchodního domu Chomutovka. Pokud máte k osobám na fotografiích informace, obraťte se, prosím, na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 447 600.“

Podobnost s časy dávno minulými vyvolalo slovní spojení „závažný trestný čin“. To při hledání svědků používali v předrevolučních dobách příslušníci Sboru národní bezpečnosti nejčastěji proto, aby se při informování veřejnosti vyhnuli slovům jako „vražda“ nebo „znásilnění“. Důvodem byla skutečnost, že ve „vyspělé socialistické společnosti“ nebylo oficiálně dovoleno veřejně přiznávat, že přes všechnu vyspělost i u nás ke znásilňování či vraždění občas dochází.

Zajímali jsme se tedy o to, co se doopravdy na toaletách v nákupním centru Chomutovka sběhlo. „Šlo o loupež. Jinak mezitím se jedna ze svědkyň sama na již zveřejněnou výzvu přihlásila,“ upřesnila publikované informace okresní policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Více konkrétní byla manažerka obchodního centra Miloslava Salabová, jíž jsme rovněž požádali o vyjádření.

„Dne 5. srpna došlo na veřejných toaletách našeho OC Chomutovka k incidentu mezi dvěma ženami, kdy jedna návštěvnice napadla druhou za účelem odcizení kabelky. Po kontrole kamerového záznamu jsme podezřelou ženu identifikovali a ještě ten den byla v našem OC zajištěna Policií ČR,“ uvedla manažerka.

Protože jedna ze svědkyň incidentu se již policistům přihlásila, zveřejňujeme pouze snímek druhé svědkyně, po jejíž totožnosti se stále pátrá.

Foto: Svědkyně pokusu o loupež na toaletách OC Chomutovka. Foto: Policie ČR

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video