No toto? Vězni vyrobili dárek věznici!

2020-09-06 13:25:00

VŠEHRDY (brv, r) — O tom, že Věznice Všehrdy letos staví šedesáté výročí svého vzniku, jsme se již zmiňovali dříve. Bez povšimnutí by ale neměl zůstat dárek, který nedávno „nápravnému zařízení“ věnovali ti, kteří jsou jeho dočasnými obyvateli. K šedesátému výročí se věznice dočkala svého modelu, který vyrobili odsouzení ze specializovaného oddílu pro výkon trestu odsouzených s poruchou osobnosti a chování způsobenou užíváním návykových látek. Je–li pravda, že lidé, kteří tvoří modely železnic, milují mašinky a koleje, pak nezbývá než uvěřit, že odsouzení, vyrábějící model vlastní věznice, mají svůj přechodný domov doopravdy rádi…

Výroba prý nebyla jednoduchá a trvala zhruba dva roky. Model věznice začal vyrábět jeden odsouzený ze specializovaného oddílu někdy v roce 2018. Když vyrobil tři objekty, byl soudem podmíněně propuštěn. Poté se o dokončení makety pokoušelo několik odsouzených, ale protože práce vyžadovala velkou zručnost a trpělivost, svou práci nedotáhli do konce.

„Dá se říci, že jejich pokusy nešlo do rozdělaného modelu použít. K posunu došlo až před rokem, kdy se jeden z odsouzených výrobě modelu začal intenzivně věnovat. U díla strávil sedm měsíců a věnoval mu přibližně 800 hodin. Neměl to vůbec jednoduché, v průběhu práce musel často improvizovat.

Nejvíce času mu zabrala výroba detailů a oken, protože měl velké prsty,“ popsala vznik díla mluvčí věznice Bronislava Vetešníková.

Prozatím je model věznice umístěn na terapeutické místnosti, ale brzy se dočká svého stálého místa na administrativní budově věznice tak, aby si ho mohli prohlédnout i návštěvníci, kteří do věznice přicházejí.

Foto: Spoluautor modelu věznice při práci. Foto: Věznice Všehrdy

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video