Život legionářů zhlédlo v Lounech tři a půl tisíce návštěvníků

V. A. Hons 2020-09-02 12:06:09

Louny (vah) Během šesti dnů v červnu měla veřejnost možnost zhlédnout legionářské muzeum na kolejích představující věrnou repliku vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci československé zahraniční armády v Rusku v letech 1918 – 1920, tedy Legiovlak.

Připomenutí slavné doby našich předků a jejich ,,anabáze“ napříč Ruskem až do pří-stavu Vladivostok a pak přes moře a oceány různými cestami domů bylo pro návštěvníky přitažlivé i z toho důvodu, že na Lounsku žila po Velké válce početná komunita těchto navrátilců z první světové války, a právě mnozí z nich pracovali shodou okolností v železničních dílnách, tehdy nejdůležitějším podniku města, kde po sto letech zastavil i ,,jejich“ vlak. Náhoda? Inu, kdo ví … 

,,Každopádně účast příjemně překvapila i všechny ,,legionářské“ průvodce a ti, majíce srovnání, potvrdili s ohledem na počet obyvatel Loun i na přírodní a společenské podmínky, dva dny pršelo, a současně ode-zníval stav nouze, že návštěvnost převyšovala běžný průměr, což nejen patriotům města musí lichotit!“ uvedl lounský místo-starosta Vladimír A. Hons.

Ostatně posuďte sami: v úterý dorazilo 350 zájemců, ve středu čtyři sta, ve čtvrtek si cestu k Legiovlaku našly tři stovky návštěvníků. ,,Osm stovek zájemců o historii napočítali průvodci Legiovlaku v pátek, sobotní den jich dorazilo 650, v neděli, poslední den, kdy byl Legiovlak v Lounech, dorazilo dokonce devět stovek lidí! Celkem tedy unikátní pojízdnou expozici vidělo přes 3 400 zájemců! K tomu již netřeba více dodávat. Snad se jen těšit na nějaký obdobně smysluplný projekt,“ dodal Vladimír A. Hons.


Napsal(a): V. A. Hons

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video