Fotbalisté Tatranu nastříleli Krásnému Dvoru v derby jedenáct gólů

Alla Želinská 2020-09-16 09:48:00

Z Podbořan do Krásného Dvora je to jen „coby kamenem dohodil“ a derby těchto soupeřů v krajské 1.B třídě občas končívají divokými výsledky. Minulý rok 14. září porazili podbořanští fotbalisté své protihráče vysoko 7:1 a letos, skoro přesně po roce, byl rozdíl ve skóre ještě výraznější. Sedm gólů totiž uplynulou sobotu dali domácí jenom za jeden poločas a celkově vyprovodili tým Krásného Dvora domů s výsledkem 11:0.

Krásný Dvůr, který ještě před pár lety působil v okresním přeboru (postupoval ze třetího místa, první týmy neměly o soutěž zájem), na zkušenější tým domácího Tatranu nestačil. Podbořanští hráli s chutí, hned od začátku začali demolovat obranu soupeře a od 7. minuty přidávali jeden gól za druhým. Ve 20. minutě vedli už 4:0, po půlhodině byl stav 6:0 a utkání se vyvíjelo zcela jednoznačným směrem. Za domácí tým dali dva hráči hattrick – Michael Janoušek a Zdeněk Poborský. Další branky přidali ještě Svída, Vignát, Svěrák, Mach a Turek.

„S výsledkem i předvedenou hrou jsem spokojen. Na rozdíl od posledního utkání v Březně jsme tentokrát byli hned od začátku efektivní a zápas jsme rozhodli během dvaceti minut,“ hodnotil trenér Tatranu Podbořany Lukáš Harag.

Tatran Podbořany – TJ Krásný Dvůr 11:0 (7:0)

Branky: 7. Svída, 14. Janoušek, 16. Vignát, 18. Janoušek, 24. Poborský, 30. Svěrák, 37. Janoušek, 70. Turek, 74. Poborský, 75. Poborský, 87. Mach.

Žluté karty: 54. Svěrák (Podbořany).