Obchvat a přemostění Žiželic. Přípravné práce by mohly začít příští rok v létě

2020-09-17 11:35:00

Snadnější, rychlejší a hlavně bezpečnější cestování, nejen mezi Žatcem a Mostem, se blíží. Ještě letos bude s největší pravděpodobností vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele dlouho očekávaného obchvatu a přemostění Žiželic. Technicky náročná stavba v obci, jež je zasažena nadměrnou tranzitní dopravou, by mohla začít přípravnými pracemi v létě příštího roku. Bude se jednat o úsek v délce tří kilometrů. Předpokládané stavební náklady činí 679 milionů bez DPH.

Téměř čtyři roky uplynuly od zprovoznění obchvatu a přemostění obce Velemyšleves, která se nachází nedaleko Žiželic. Z hlediska dopravy jsou si obce velmi podobné. Obě se nacházejí v údolí a prochází jimi frekventovaná silnice první třídy ve směru Plzeň–Most. Zatímco ve Velemyšlevsi se již tranzitní dopravy zbavili, Žiželice na to čekají. Po dlouhých letech příprav je ale stavba blízko.

„Všechna stavební povolení jsou platná a nyní dokončujeme zadávací dokumentaci pro výběr zhotovitele. S vyhlášením výběrového řízení počítáme ještě v tomto roce,“ informovala starostku obce Helenu Makukovou Eva Semanová z chomutovské Správy ŘSD, která stavbu připravuje. Pokud vše dobře dopadne, mohla by být smlouva se zhotovitelem podepsána v polovině příštího roku.  

Prováděcí dokumentaci stavby si zajistí vybraný zhotovitel. Výběrové řízení bude dvoukolové. Nejprve budou muset uchazeči splnit kvalifikační předpoklady a následně ve druhém kole podat cenovou nabídku s návrhem řešení.

Vstupní informace na této stavbě, kterou bude tvořit především téměř 400 metrů dlouhé přemostění, klíčové. Stavba se nachází ve velmi složitém geologickém prostředí, což si vyžádá geotechnický monitoring ve dvou etapách a následně doplňkový geologický průzkum, které bude provádět zhotovitel.

„Každý z těchto kroků bude trvat rok, aby bylo měření realizované během všech ročních období. Tyto činnosti včetně vybudování přístupových cest budou trvat téměř tři roky, po nich budou zahájeny stavební práce na obchvatu a přemostění,“ vysvětluje postup Eva Semanová.

Celková realizace stavby je proto plánovaná na 55 měsíců. Rozsáhlé průzkumy mají své důvody. Při podobné stavbě u Velemyšlevsi došlo k prodloužení doby realizace asi o rok, a to právě kvůli složitému geologickému podloží.

Foto: archiv Obce Žiželice

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video