Děti braly kaktusy útokem

Hedvika Mašková 2020-09-20 16:00:00

Jako tradičně každý rok se první zářijový týden uskutečnila výstava stovek kaktusů a sukulentů, kterou ve spolupráci s Městem a Regionálním muzeem K. A. Polánka připravili Kaktusáři Žatecka. Nádherná přírodní instalace byla k vidění ve Staré papírně od minulého čtvrtka do soboty. Ve výstavních prostorech s opukovým zdivem vystavovali kaktusáři již pátým rokem. Dříve se kaktusové expozice konaly také na Střelnici, v loutkovém divadle, posádkovém domě armády a tehdejším pionýrském domě.

Tento rok vystavovalo šest kaktusářů - Karel Blumentrit ze Žatce, Václav Holý z Dobříčan, Jiří Vondráček ze Žatce, Josef Huml z Hradiště, Zdenka Kapustová a Jindřich Ibl z Postoloprt. Své kaktusy vystavila ale také jedenáctiletá Kateřina Paymová ze Žatce. Nešlo však o živé pichlavé rostlinky, ale naopak o hebké háčkované, které byly na první pohled s těmi pravými takřka k nerozeznání.

Výstava kaktusů a sukulentů byla rovněž prodejní. Této příležitosti využili ve čtvrtek a pátek hlavně žáci základních škol. Podívat se přišly i dětičky z místních mateřských škol. Během čtvrtka navštívilo výstavu 136 zájemců. V pátek před polednem již seznam příchozích čítal 239 návštěvníků. Kromě žáčků se dorazili pokochat krásou rostlinek, které prý nevadnou, také kaktusáři z jiných spolků, domácí pěstitelé, ale i ti, kteří se do pěstování nejméně náročných pokojových rostlin teprve pouští. Skvělou motivací pro ně na výstavě byly například čtyřicet let staré rostliny z rodu Ferocactus. 

Fotogalerie z výstavy ZDE.        

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video