Občané přemnoženým hlodavcům doslova podstrojují

Hedvika Mašková 2020-09-29 14:00:00

V posledních týdnech je možno pozorovat přemnožení hlodavců, kteří se stávají velmi závažným ekonomickým i hygienickým problémem. Nedávno jsme informovali o obrovském množství hlodavců, především hrabošů a potkanů, kteří obtěžují a trápí obyvatele Žatce. Nejvíce si stěžují lidé ze sídliště Jih a přilehlých lokalit rodinných domů. Lidé však drobné savce ke svým domovům mnohdy nevědomky lákají. Mohou za to vyhozené potravinové zbytky. V některých případech jim zdejší občané vědomě přímo podstrojují. O svých zkušenostech nám napsal jeden z našich čtenářů.

,,Reaguji na článek o hubení hlodavců v našem městě. Je zde uvedeno, že někteří občané tyto hlodavce sami krmí. Jsem obyvatelem Vrchlického ulice a mám dojem, že je celá čtvrť silně zamořena těmito hlodavci. Běhají mi po zahradě (myši i potkani) a vůbec jim nevadím. Je mi líto, že má vnoučata nemohou běhat bosky po zahradě, protože se bojím, aby neonemocněla jednou z chorob, které roznášejí. Jedná se o tularemii, salmonelózu, tuberkuózu, leptospirózu a další. Ať už se jedná o nemoc, kterou roznášejí myši nebo potkani svým trusem, nebo močí, je to velmi nebezpečné,“ napsal nám Bohumír Riedl a podělil se o svou zkušenost: ,,Kousek od mého domu je chodník a cyklostezka mezi ulicí Vrchlického a Volyňských Čechů, která je velmi frekventovaná žáky škol, maminkami s malými dětmi a mnoha pejskaři. Chodí zde matka s dcerou - obě doktorky, které složily Hippokratovu přísahu a přesto tyto hlodavce krmí! Tu jablíčky ze zahrádky, tu nějakými zbytky z kuchyně, které sypou ke stromům lemujícím chodník. Asi si chtějí rozšířit svou lékařskou klientelu. Myslím si, že toto počínání není v souladu s deratizací města a rozšiřováním výše uvedených chorob.“

Hlodavci se během srpna stáhli na sídliště především vlivem sekání polí. S tímto jevem se tradičně setkáváme každý rok, ale letos jsou hraboši přemnožení, a nejen na Žatecku, proto jsou potíže s nimi více patrné. Právě první významná pomoc ze strany obyvatel spočívá v tom, že nebudou tyto jedince krmit, což se dle zkušeností děje. Lidé hlodavcům mnohdy podstrojují také nevědomky, když do odpadů a kontejnerů vyhazují zbytky jídla.

V průběhu minulého měsíce proběhla ve městě deratizace. Úplné vyřešení problému s hlodavci v ulicích však není v městských silách. Dle vyjádření odborného pracovníka se „problém“ eliminuje samovolně, a to změnou ročního období.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video