Revitalizují poškozenou zeleň na horních sídlištích

2020-09-30 07:22:00

JIRKOV (r) — Revitalizace funkčních ploch a prvků sídelní zeleně v lokalitě takzvaných horních sídlišť probíhá v současné době na území města Jirkova. Jedná se o schválenou dotační akci týkající se obnovy zeleně v panelové zástavbě, která je lokalizována v oblasti ulic Mládežnická, Školní, Na Borku, Krušnohorská, Generála Svobody, Pionýrská a Karla Marxe. Celá akce bude probíhat ve dvou etapách. Na první etapu, zahrnující ulici Mládežnickou, Školní a Na Borku, plynule naváže druhá etapa, která by měla ve zbývajících ulicích započít v březnu příštího roku. Revitalizace je spojená i s kácením dřevin, na které dohlížejí odborníci.

Stromy jsou kácené v souladu se zákonem a také na základě rozhodnutí orgánu ochrany přírody a krajiny. Práce kontroluje technický dozor — český certifikovaný arborista, takže obyvatelé nemusejí mít obavy, že byl padl byť jediný zdravý strom. Kácejí se jen dřeviny, které arborista posoudil jako poškozené, napadené či výrazně zdravotně závadné, tedy neperspektivní. V rámci celého projektu bude káceno 257 kusů solitérních dřevin a 100 kusů dřevin v zapojených porostech. V průběhu realizace dojde k omlazování a ošetření 512 ks ponechaných dřevin. Nedílnou součástí projektu je také výsadba dřevin nových, která zajistí obnovu a zkvalitnění odebrané zeleně. V tomto případě se jedná o 359 kusů stromů, které jsou nadále doprovázeny výsadbou keřového porostu, cibulovin či trvalkových záhonů. Celý projekt je ucelen instalací mobiliáře, která zahrnuje montáž laviček, stolů, odpadkových košů či stojanů na kola.

Cílem revitalizace je vytvoření přehledného veřejného prostranství, podpoření ekologické funkce sídelní zeleně, snížení rozptylu a zvýšení záchytu látek znečisťující ovzduší. Kvalita provedené revitalizace je kontrolovaná technickým dozorem. Ukončení celkového projektu je plánováno na druhou polovinu roku 2024, kterému předchází tříleté období rozvojové péče.

Foto: Revitalizace zeleně je na mnoha místech spojena s obnovou komunikací a parkovišť. Na snímku Mládežnická ulice. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video