Už tradičně, jako každý začátek školního roku, odjel dětský pěvecký sbor CARMEN ze ZUŠ Louny na soustředění do Poustek u Žihle.
Od pátečního rána do nedělního oběda 18. – 20. 9. se sbor věnoval především nácviku písní, které připravoval na blížící se koncerty. Například na slavnostní koncert 3. 10. ve Vrchlického divadle k 95. narozeninám skladatele a hudebního vědce, cítolibského rodáka Zdeňka Šestáka. Během soustředění zněly už také adventní a vánoční písně nebo Missa Brevis Jiřího Pavlici, kterou Carmen bude zpívat spolu s dalšími smíšenými sbory a orchestrem v Lounech 11.12.
Kromě samotné přípravy na pěvecká vystoupení dětí se všichni náramně bavili. Během soustředění probíhaly různé soutěže a hry, při kterých se děti vzájemně více poznávaly. Někteří byli na soustředění poprvé, jiní už patřili mezi zkušené účastníky. Vrcholem soustředění byl večer plný scének a hudebních vystoupení, které si děti samy připravily. V závěru soustředění na všechny čekaly drobné odměny za jejich třídenní snažení.
CARMEN je hlavním koncertním sborem ZUŠ Louny. Zpívají v něm ti nejšikovnější žáci ve věku 9 – 19 let. Převážně zároveň navštěvují hru na některý hudební nástroj nebo se věnují sólovému zpěvu. Sbor vede Kateřina Štolová a Renata Zázvorková, na klavír doprovází Jitka Sedláčková.
Kateřina Štolová, sbormistryně
Napsal(a): Redakce
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video