Karlovaráci se brání Rohorci

Jan Vnouček 2012-04-29 00:27:00

Hradiště – Podstoupit část svého území Ústeckému kraji? To v žádném případě! Tak protestuje Karlovarský kraj proti záměrům ministerstva obrany optimalizovat území Vojenského újezdu Hradiště, změnit hranice krajů a přisoudit část svého území Podbořanskému Rohozci.

Podle článku v karlovarských Krajských listech s tím nesouhlasí tamní hejtman Josef Novotný ani město Valeč.  Hejtman proto požádal ministra obrany o přehodnocení záměru. V této věci se obrátil rovněž na Generální štáb Armády ČR s tím, že podle něj jde o bývalé katastrálního území obce Valeč.
S tím ovšem nesouhlasí podbořanský tajemník a znalec historie Martin Gutzer. „V roce 1953 byla Karlovarskému kraji přidělena část katastru Podbořanského Rohozce. Podle mě se mu tedy jen vrací 500 ha, které mu předtím patřily. Navíc Bukovina má rodinné i ekonomické vazby na Podbořansko. Do Rohozce je to po asfaltovce 2 km, do Valče po lesních cestách přes 7 km. Jejich děti chodí do školy k nám, vyvážíme jim odpadky, energetická soustava vede od nás,“ vyvrací karlovarská tvrzení.
Podbořanskému Rohozci mají do roku 2015 v rámci zmenšení území VÚ Hradiště připadnout osady Bukovina, Ořkov a Střelnice. Přáli si to též v nedávné anketě jejich obyvatelé.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video