Napsali jste nám: Proč a kam mizí lavičky z ulic města?

2020-10-25 08:27:00

CHOMUTOV (r) — Se stížností na lavičky, mizející z ulic Chomutova, se na naši redakci obrátila čtenářka Alla D. z Chomutova. Napsala nám: Obracím se na Vás s velikou prosbou o pomoc. I když mě lidé odrazují od toho, abych vás o něco prosila, přesto se pokusím vám o našem trápení napsat.

Nikdo nevěří, že to pomůže, a lidé rezignují. V Chomutově se nenápadně, ale jistě ztrácejí lavičky k posezení a odpočinku. Technické služby je odstraňují asi na příkaz magistrátu, jinak nevím, kdo to nařídil. Postižení lidé chodící o holi, matky s malými dětmi na procházce a ostatní, kterým se udělá na chvíli nevolno, si nemají kam sednout a odpočinout si. Když jsem požádala technické služby o vysvětlení, proč před domem na Holešické 4840 odstranili lavičky, odpověděli mi, že to bylo přání společenství v tomto domě. Dobře to chápu, že se mohou najít i tací, ale proč ty lavičky nepřemístili jinam, kde by nikomu nevadily? Kolem je zeleň a odpočinout si je blahodárné. Právě dnes se udělalo starší paní špatně a neměli jsme ji kam posadit, tak jsme ji drželi podpaží, dokud se jí neulevilo.

A bohužel jsme zjistili, že na Březenecké si nesednete nikam, jedině na vystouplou hranu nějakého plotu. Názory lidí na toto ubohé jednání města Chomutova jsou, že je zbytečné volit do zastupitelstva města lidi, které neznáte a pro které je soucit asi sprosté slovo. Nedoufám, že tato prosba padne na úrodnou půdu. Lidé začínají být lhostejní. Alla D., Chomutov (totožnost pisatelky redakce zná)

— — — — —

O odpověď jsme požádali chomutovský magistrát. Vedoucí odboru vnějších vztahů Zuzana Kroutilová nám poskytla následující stanovisko: „Lavičky nejsou odstraňovány z podnětu Magistrátu, ale VŽDY na žádost občanů. Tak tomu bylo i v ulici Holešická 4740 (Holešická 4840 neexistuje). O odstranění laviček požádal výbor SVJ.

Společenství vlastníků jednotek si stěžovalo na používání laviček hlavně bezdomovci a nepřizpůsobivými občany, kteří na lavičkách konzumují alkohol, nechávají okolo laviček nepořádek, hlučí pozdě do noci a přes den se chovají vulgárně ke kolemjdoucím. Před domem čp. 4738 jsou dvě lavičky a o několik metrů dál dětské hřiště s lavičkami, které je možno k odpočinku využít.“

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video