Žatečtí profesionální hasiči nalezli během rekonstrukce služebny požární stanice poklad. Jednalo se o poslání do budoucnosti od jejich kolegů, kteří zde sloužili před padesáti lety. Na dokumentu je zmíněno šest jmen. Z této šestice je naživu už pouze jeden, a to pan Josef Bláha, který si dodnes pamatuje na nápad zazdít do oné zdi dopis a několik předmětů i samotné zazdívání.
Součástí tohoto vzkazu pro nastávající generace bylo několik prázdných lahví od alkoholu či piva, pantofle, noviny Rudé právo, zápalky, mince, časopis Požární ochrana, pokrývka hlavy takzvaná lodička jednoho z hasičů, kravata, manuál k radiostanici Tesla VXW 010, státní vlajka a jiné drobnosti. Nesmíme však zapomenout na dopis se vzkazem, který je datován k 25.3.1970.
Napsal(a): Redakce
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video