Zabavili padělky za statisíce

Redakce 2020-11-26 09:31:00

CHOMUTOV (tz, r) — Bezmála pět set kusů podezřelých výrobků zajistili ústečtí celníci v chomutovském obchodě s názvem Minimarket při kontrole zaměřené na ochranu spotřebitele a dodržování povinností v souvislosti s vymáháním práv duševního vlastnictví. Prodejce v něm nabízel zákazníkům mimo jiné dětské zboží jako jsou hrací karty, figurky pohádkových postaviček, panenky, stavebnice, ale i bezdrátová sluchátka a prací prostředky.

„Celníci pojali podezření, že některé vystavené zboží porušuje práva majitelů ochranných známek například LEGO, L. O. L. Surprise, DISNEY FROZEN, APPLE a REX. Zejména, když majitel prodejny kontrolorům sdělil, že jej zakoupil v Praze na tržnici SAPA,“ informoval mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Celníci 497 výrobků podezřelých z neoprávněného označení logy renomovaných světových výrobců zajistili a převezli do skladu celního úřadu. Hodnota zadrženého zboží vyjádřená v ceně originálů přesahuje čtvrt miliónu korun. „Pokud soud rozhodne, že se skutečně jedná o padělky, hrozí pachatelům přestupků pokuta až do výše 10 miliónů korun. V případě, že se majitelé práv rozhodnou využít tzv. zjednodušený postup, bude artikl na jejich náklady ekologicky zlikvidován,“ uzavřel mluvčí.

Foto: Celníci

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video