Chmelfest pokračoval dešti navzdory

Veronika Salášková 2012-05-10 00:32:00

Žatec – Letošní oslavu začátku práce ve chmelnicích, spojenou s požehnáním chmelové úrodě, zábavou a pivem, tradiční májový Chmel-fest, který se konal minulou sobotu 5. května v Žatci, přibližně od poloviny akce narušily prudké dešťové přeháňky. Většina účastníků se však jimi nenechala odradit. Od rána probíhaly na náměstí Svobody farmářské trhy a před Letním kinem se začaly sjíždět a chystat alegorické vozy a scházet účastníci Chmelmarše. Ten vyrazil na svůj pochod na náměstí Svobody těsně po jedné odpoledne.

S vyzdobenými vozy se představily obce Čeradice, Nové Sedlo, Libočany a společný vůz HOMELIDE byl z Holedeče, Měcholup, Libořic a Deštnice a byl zde i nazdobený vozík z chomutovských Libědic. V čele průvodu jeli motorkáři, následoval kočár manželů Parohových, kteří vezli starostku Zdeňku Hamousovou a arciděkana Vladimíra Jachňuka, následovaly žatecké mažoretky, vozy, jízda minitraktorů, Homolupulové, koně i koza a další.
Na náměstí Svobody u chmelničky zastavil valník s pivním sudem, z nějž arciděkan Jachňuk požehnal nejen této chmelničce, ale všem v Žatecké chmelové oblasti i celé letošní úrodě, a následovalo symbolické naražení sudu a vypuštění chmelařského léta.
Průvod se posléze vrátil do Letního kina, kde dál program pokračoval Memoriálem Lojzy Lupulína. V něm se spolu ve chmelařsko-pivních disciplínách utkaly týmy Pivní inženýři, Žižkovo maséři, Pivní šourci, Poslanci, Pivoňky a Homolupulové. Program sice narušil liják, který část diváků vyhnal domů, ale pokračovalo se dál až do večera.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video