Pochod za osvobození od úložiště

Jan Vnouček 2012-05-14 00:35:00

Lubenec – Tradiční lubenecký Pochod k výročí konce války a osvobození se v sobotu stal zároveň pochodem proti úložišti radioaktivního odpadu. Obecní akci využili místní aktivisté, kteří nesouhlasí s předběžným souhlasem zastupitelstva s průzkumnými pracemi, ke svým propagačním účelům. Turistická procházka vedla přes Struhaře až na Čertovku. 

A právě tento masiv stát vytipoval jako jednu z vhodných lokalit pro tyto účely. Kritici rozhodnutí zastupitelstva proto po trase na různých místech umístili své transparenty, bannery a v závěru též cedulky varující před nebezpečím radioaktivity. „Chtěli jsme připomenout, že již v roce 2004 byl Pochod okolím Lubence tematicky laděn jako nesouhlas lidí a obce s tím, že se Lubenec ocitl mezi zvažovanými lokalitami pro úložiště jaderného odpadu,“ informovala Jana Michalcová, učitelka místní ZŠ.
Lubenecký starosta Bohuslav Peterka byl tímto počinem zaskočen. „Osobně mi to nevadí, ale zdá se mi to od nich nefér jednání. Byla to akce obce, takže nás o tom mohli alespoň předem informovat,“ komentuje to.
Aktivistům šlo především o získání veřejného mínění, protože to bude nyní určovat další postoj zastupitelstva. „V tuto chvíli je vše již v rukou místních lidí, kteří budou mít možnost definitivně vyjádřit svůj názor v plánovaném obecním referendu. Na základě toho, co jsme od nich slyšeli,  jsme přesvědčeni, že se bude jednat o jednoznačný nesouhlas,“ věří Richard Kanta z občanského sdružení Za záchranu kostela sv. Jiljí.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video