Princezničky a Princové vypochodovali postup

Veronika Salášková 2012-05-16 00:26:00

Žatec – Nejprve náměstí Svobody a poté letní kino v Žatci patřily minu-lou sobotu mažoretkám. Na národní šampionát České republiky se sem sjelo třiadvacet skupin. Domácí barvy hájilo hned pět souborů z místní základní umělecké školy. První příležitost se představit dostaly pochodující slečny hned v průvodu, který prošel trasou z letního kina na náměstí Svobody. Zde krátce na to proběhlo oficiální zahájení šampionátu a první disciplína – pochodové defilé. 

Zahájila ho nejmenší děvčata v kategorii minimažoretky, Žatec v ní reprezentovaly Sněhurky učitelky Lenky Turkové. Po nich nastoupila kategorie děti starší i v ní měla žatecká ZUŠ své želízko v ohni – skupinu Princezničky pod vedením učitelky Ivany Fábryové. Zajímavostí jistě je i to, že spolu s princezničkami své umění předvedli i dva princové – mažoreti.
V kategorii starší děti nastoupily v domácích barvách hned dva soubory – Matulenky Lenky Turkové a Krapet Ivany Fábryové. Posledním pátým žateckým týmem byly v kategorii junior Pomněnky v čele s I. Fábrovou.
Na druhou soutěžní disciplínu – pódiové formace se soubory i s diváky přesunuly tradičně do letního kina. Po vystoupení jednotlivých skupin zazpívala přítomným dvojice Mr. Le Monde a Leila. Počasí, které dopoledne hrozilo deštěm, se k večeru umoudřilo a nakonec akce se při vyhlašování výsledků na vítězky usmálo nejen štěstí, ale i sluníčko. Nejlepšího výsledku ze žateckých skupin dosáhly Princezničky, které obsadily v nejsilněji zastoupené kategorii děti mladší páté místo a postoupily tak na zemské mistrovství. To se bude konat první červnový víkend ve Strakonicích.

 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video