Princezničky a Princové vypochodovali postup

Veronika Salášková 2012-05-16 00:26:00

Žatec – Nejprve náměstí Svobody a poté letní kino v Žatci patřily minu-lou sobotu mažoretkám. Na národní šampionát České republiky se sem sjelo třiadvacet skupin. Domácí barvy hájilo hned pět souborů z místní základní umělecké školy. První příležitost se představit dostaly pochodující slečny hned v průvodu, který prošel trasou z letního kina na náměstí Svobody. Zde krátce na to proběhlo oficiální zahájení šampionátu a první disciplína – pochodové defilé. 

Zahájila ho nejmenší děvčata v kategorii minimažoretky, Žatec v ní reprezentovaly Sněhurky učitelky Lenky Turkové. Po nich nastoupila kategorie děti starší i v ní měla žatecká ZUŠ své želízko v ohni – skupinu Princezničky pod vedením učitelky Ivany Fábryové. Zajímavostí jistě je i to, že spolu s princezničkami své umění předvedli i dva princové – mažoreti.
V kategorii starší děti nastoupily v domácích barvách hned dva soubory – Matulenky Lenky Turkové a Krapet Ivany Fábryové. Posledním pátým žateckým týmem byly v kategorii junior Pomněnky v čele s I. Fábrovou.
Na druhou soutěžní disciplínu – pódiové formace se soubory i s diváky přesunuly tradičně do letního kina. Po vystoupení jednotlivých skupin zazpívala přítomným dvojice Mr. Le Monde a Leila. Počasí, které dopoledne hrozilo deštěm, se k večeru umoudřilo a nakonec akce se při vyhlašování výsledků na vítězky usmálo nejen štěstí, ale i sluníčko. Nejlepšího výsledku ze žateckých skupin dosáhly Princezničky, které obsadily v nejsilněji zastoupené kategorii děti mladší páté místo a postoupily tak na zemské mistrovství. To se bude konat první červnový víkend ve Strakonicích.

 

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video