Princezničky a Princové vypochodovali postup

Veronika Salášková 2012-05-16 00:26:00

Žatec – Nejprve náměstí Svobody a poté letní kino v Žatci patřily minu-lou sobotu mažoretkám. Na národní šampionát České republiky se sem sjelo třiadvacet skupin. Domácí barvy hájilo hned pět souborů z místní základní umělecké školy. První příležitost se představit dostaly pochodující slečny hned v průvodu, který prošel trasou z letního kina na náměstí Svobody. Zde krátce na to proběhlo oficiální zahájení šampionátu a první disciplína – pochodové defilé. 

Zahájila ho nejmenší děvčata v kategorii minimažoretky, Žatec v ní reprezentovaly Sněhurky učitelky Lenky Turkové. Po nich nastoupila kategorie děti starší i v ní měla žatecká ZUŠ své želízko v ohni – skupinu Princezničky pod vedením učitelky Ivany Fábryové. Zajímavostí jistě je i to, že spolu s princezničkami své umění předvedli i dva princové – mažoreti.
V kategorii starší děti nastoupily v domácích barvách hned dva soubory – Matulenky Lenky Turkové a Krapet Ivany Fábryové. Posledním pátým žateckým týmem byly v kategorii junior Pomněnky v čele s I. Fábrovou.
Na druhou soutěžní disciplínu – pódiové formace se soubory i s diváky přesunuly tradičně do letního kina. Po vystoupení jednotlivých skupin zazpívala přítomným dvojice Mr. Le Monde a Leila. Počasí, které dopoledne hrozilo deštěm, se k večeru umoudřilo a nakonec akce se při vyhlašování výsledků na vítězky usmálo nejen štěstí, ale i sluníčko. Nejlepšího výsledku ze žateckých skupin dosáhly Princezničky, které obsadily v nejsilněji zastoupené kategorii děti mladší páté místo a postoupily tak na zemské mistrovství. To se bude konat první červnový víkend ve Strakonicích.

 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video