Železniční přejezd bude bezpečnější. Ještě letos se osadí závorami

Hedvika Mašková 2021-02-05 15:00:00

Kompletní rekonstrukcí, včetně osazení závorami, projde letos železniční přejezd ve Stroupečské ulici v Žatci. Cílem stavby je zvýšení bezpečnosti silniční i železniční dopravy na křížení železniční trati s místní komunikací. V posledních letech se lokalita rozrůstá díky nové výstavbě rodinných domů, což má za následek vyšší intenzitu dopravy.

Přejezd je nyní zabezpečen pouze výstražnými kříži. Křížení železniční trati s místní komunikací se nachází mezi zahrádkami a rodinnými domy, přes přejezd je rovněž trasována cyklostezka. Na nedostatečný stav proto upozorňovali nejen občané dané lokality, ale také Město Žatec. ,,Město po Správě železniční dopravní cesty požadovalo v ulici Stroupečská zřízení přejezdové zabezpečovací signalizace,“ potvrdil Jiří Dobruský, vedoucí odboru dopravně správních agend. 

Technologicky bude navrženo reléové přejezdové zabezpečovací zařízení s elektronickými doplňky, se závorami a s pozitivní signalizací. Přejezd bude rovněž doplněn i signalizací pro nevidomé a závorová břevna budou opatřena zarážkou slepecké hole. Správa železniční dopravní cesty, která je vlastníkem přejezdu, počítá rovněž s osazením kamerového systému, konkrétně jednou stacionární kamerou, která bude umístěna na ocelovém stožáru cirka dvacet metrů od přejezdu směrem na Žabokliky.   

,,Zvyšování zabezpečení přejezdů je jedním z dlouhodobých cílů Správy železnic. V letošním roce investujeme do zabezpečení přejezdů dvě miliardy korun. Úpravy se dotknou 200 přejezdů po celé republice. Přejezd ve Stroupečské ulici je jedním z nich,“ sdělila nám tisková mluvčí Nela Friebová z Generálního ředitelství Správy želez-nic a doplnila: ,,K významným investicím už došlo i v uplynulých letech, například v loňském roce jsme zrekonstruovali celkem 155 úrovňových křížení za více než 1,5 miliardy korun.“

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video