Železniční přejezd bude bezpečnější. Ještě letos se osadí závorami

Hedvika Mašková 2021-02-05 15:00:00

Kompletní rekonstrukcí, včetně osazení závorami, projde letos železniční přejezd ve Stroupečské ulici v Žatci. Cílem stavby je zvýšení bezpečnosti silniční i železniční dopravy na křížení železniční trati s místní komunikací. V posledních letech se lokalita rozrůstá díky nové výstavbě rodinných domů, což má za následek vyšší intenzitu dopravy.

Přejezd je nyní zabezpečen pouze výstražnými kříži. Křížení železniční trati s místní komunikací se nachází mezi zahrádkami a rodinnými domy, přes přejezd je rovněž trasována cyklostezka. Na nedostatečný stav proto upozorňovali nejen občané dané lokality, ale také Město Žatec. ,,Město po Správě železniční dopravní cesty požadovalo v ulici Stroupečská zřízení přejezdové zabezpečovací signalizace,“ potvrdil Jiří Dobruský, vedoucí odboru dopravně správních agend. 

Technologicky bude navrženo reléové přejezdové zabezpečovací zařízení s elektronickými doplňky, se závorami a s pozitivní signalizací. Přejezd bude rovněž doplněn i signalizací pro nevidomé a závorová břevna budou opatřena zarážkou slepecké hole. Správa železniční dopravní cesty, která je vlastníkem přejezdu, počítá rovněž s osazením kamerového systému, konkrétně jednou stacionární kamerou, která bude umístěna na ocelovém stožáru cirka dvacet metrů od přejezdu směrem na Žabokliky.   

,,Zvyšování zabezpečení přejezdů je jedním z dlouhodobých cílů Správy železnic. V letošním roce investujeme do zabezpečení přejezdů dvě miliardy korun. Úpravy se dotknou 200 přejezdů po celé republice. Přejezd ve Stroupečské ulici je jedním z nich,“ sdělila nám tisková mluvčí Nela Friebová z Generálního ředitelství Správy želez-nic a doplnila: ,,K významným investicím už došlo i v uplynulých letech, například v loňském roce jsme zrekonstruovali celkem 155 úrovňových křížení za více než 1,5 miliardy korun.“

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video