Dochází v divadle ke střetu zájmů? Rada města začala prověřovat pravdivost obvinění

Hedvika Mašková 2021-02-08 13:30:00

Na hlavu ředitele Městského divadla v Žatci se snesla ostrá kritika. Bývalý zaměstnanec se rozhodl vystoupit na minulém jednání zastupitelstva a upozornit na možný střet zájmů, který se dle jeho slov pohybuje v rozsahu několika milionů korun. Ředitel žateckého divadla, který je současně i zastupitelem města, si měl údajně přes zvukařské firmy vystavovat faktury za pronájem pódií na kulturní akce. Na zastupitelstvu zazněla z úst někdejšího zaměstnance také žádost o odvolání Martina Veselého z funkce ředitele divadla.

,Pan ředitel již deset let, možná déle, bydlí v divadle. Navíc si přes různé zvukařské firmy vystavuje faktury za pódia. Také, když se zvučily nějaké akce, si pan Veselý přes své kamarády a firmy práci účtoval. Zároveň se pan Veselý zbavuje svých starých věcí, starého aparátu, prodejem přes jiné firmy do divadla nebo se na divadlo nakupují věci, které potom pan ředitel používá pro svůj přivýdělek. Chtěl bych požádat o odvolání Martina Veselého z funkce ředitele, zahájení auditu a nastavení pravidel v divadle,“ zaznělo na minulém jednání zastupitelstva z úst dlouholetého spolupracovníka a bývalého zaměstnance žateckého divadla Karla Fialy, se kterým byl na konci loňského roku ukončen pracovní poměr.

Přítomný zastupitel a ředitel žateckého divadla Martin Veselý na jeho slova reagoval a vysvětlil, že ukončení pracovního poměru Karla Fialy nepramenilo ze msty nebo zášti, nýbrž z důvodu vládních opatření a uzavření divadla.  Smlouva nebyla ke konci minulého roku prodloužena dvěma zaměstnancům divadla. ,,Budu se nějakým způsobem bránit a hájit, víc k tomu nechci sdělovat,“ doplnil nadto ředitel Městského divadla v Žatci Martin Veselý. 

Po jednání zastupitelstva jsme kontaktovali oba dva aktéry, ale ani jeden z nich nechtěl danou věc komentovat. Možný střet zájmů a další obvinění ale již řeší vedení města.

,,Předminulé pondělí věc řešila Rada města. Přijala usnesení a vyslala do divadla kontrolu. Předminulou středu proběhlo jednání, kde bylo s kontrolorkami diskutováno zadání na základě vystoupení na zastupitelstvu města a také diskuse v radě města,“ sdělil nám žatecký místostarosta Jaroslav Špička.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video