FOTOGALERIE: Viděli jste oranžový sníh v Podbořanech?

Alla Želinská 2021-02-08 23:28:00

Během prvního únorového víkendu došlo k zajímavé přírodní události. Lidé v České republice si na mnoha místech všimli, že povrch čerstvě napadaného sněhu má zvláštní oranžovou barvu. Jakoby ho někdo poprášil rozemletou skořicí. Kdo sledoval zprávy o počasí, dostalo se mu vysvětlení.

Písek z africké Sahary se o víkendu dostal přes Středozemní moře až do Evropy. A u nás i v dalších státech střední Evropy byl poprašek jemného saharského písku vidět zejména na čerstvě napadaném sněhu. A protože jemný písek z největší pouště světa se objevuje v Česku jen výjimečně, spousta lidí si tento přírodní úkaz pohotově vyfotografovala na památku. Ale protože hustě chumelilo i z neděle na pondělí, oranžový písek rychle zmizel pod další vrstvou sněhu.

"V pondělí 8. února ráno jsem šla do práce a otvírala vrátka. A vida! Na sněhu byly vidět pruhy lehce do oranžova zbarveného sněhu. Vrátky jsem totiž odhrnula bílou vrstvu sněhu, který padal v noci. Rychle jsem zalovila v tašce pro malý foťák, který mám stále u sebe, a udělala pár snímků. Také ve městě bylo na silnicích vidět, že odhrnutý sníh má zvláštní oranžovou barvu. A co jsem objevila doma na zahradě? Můj manžel Pepa dopoledne vzal lopatu a proházel ve sněhu cestičku ke vrátkům. Já jsem se odpoledne vrátila domů a ve sněhu byl po každé nabrané lopatě vidět proužek obarveného sněhu. Tak jsem znovu vzala fotoaparát, abych zdokumentovala oranžový sníh v Podbořanech," popsala nám zajímavý zážitek Eva Fošenbauerová z Podbořan.

Prohlédněte si naši fotogalerii z uplynulého víkendu. Všimnete si zvláštní do oranžova a nebo narůžovělé barvy sněhu?... ;-) 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video