FOTOGALERIE: Viděli jste oranžový sníh v Podbořanech?

Alla Želinská 2021-02-08 23:28:00

Během prvního únorového víkendu došlo k zajímavé přírodní události. Lidé v České republice si na mnoha místech všimli, že povrch čerstvě napadaného sněhu má zvláštní oranžovou barvu. Jakoby ho někdo poprášil rozemletou skořicí. Kdo sledoval zprávy o počasí, dostalo se mu vysvětlení.

Písek z africké Sahary se o víkendu dostal přes Středozemní moře až do Evropy. A u nás i v dalších státech střední Evropy byl poprašek jemného saharského písku vidět zejména na čerstvě napadaném sněhu. A protože jemný písek z největší pouště světa se objevuje v Česku jen výjimečně, spousta lidí si tento přírodní úkaz pohotově vyfotografovala na památku. Ale protože hustě chumelilo i z neděle na pondělí, oranžový písek rychle zmizel pod další vrstvou sněhu.

"V pondělí 8. února ráno jsem šla do práce a otvírala vrátka. A vida! Na sněhu byly vidět pruhy lehce do oranžova zbarveného sněhu. Vrátky jsem totiž odhrnula bílou vrstvu sněhu, který padal v noci. Rychle jsem zalovila v tašce pro malý foťák, který mám stále u sebe, a udělala pár snímků. Také ve městě bylo na silnicích vidět, že odhrnutý sníh má zvláštní oranžovou barvu. A co jsem objevila doma na zahradě? Můj manžel Pepa dopoledne vzal lopatu a proházel ve sněhu cestičku ke vrátkům. Já jsem se odpoledne vrátila domů a ve sněhu byl po každé nabrané lopatě vidět proužek obarveného sněhu. Tak jsem znovu vzala fotoaparát, abych zdokumentovala oranžový sníh v Podbořanech," popsala nám zajímavý zážitek Eva Fošenbauerová z Podbořan.

Prohlédněte si naši fotogalerii z uplynulého víkendu. Všimnete si zvláštní do oranžova a nebo narůžovělé barvy sněhu?... ;-) 

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video