Jirkov má nízkoprahové centrum pro děti z vyloučené lokality

Soňa Šímová 2021-02-12 07:38:00

JIRKOV (soš) — Od začátku ledna funguje v Jirkově nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Více než dva roky starý projekt provází od po-čátku několik zádrhelů, které zbrzdily rekonstrukci prostor v prvním patře bývalého kulturního domu v Nových Ervěnicích. Centrum proto zatím funguje v náhradních v budově ma-teřské školky Srdíčko, která musela být loni uzavřena.

A právě toto dočasné umístění vyvolalo u řady místních vlnu nevole. „Objevily se informace, že školka je v havarijním stavu, ale není to tak. Samozřejmě budova potřebuje rekonstrukci, proto byla uzavřena. Předtím jsme se ale ujistili, že máme dostatek volných míst v ostatních provozech. Armáda spásy nyní využívá jednu místnost,“ upřesnila místostarostka Jirkova Dana Jurštaková s tím, že tuto informaci sdělilo vedení města na posledním loňském zasedání zastupitelstva. Jak dodala, bylo nutné splnit závazek, protože termín otevření byl v lednu 2021 a služba je již registrována na kraji, který na ni přispívá. „Původně jsme byli domluveni, že na ty tři nebo čtyři měsíce, o které se vše posunulo, vyčleníme místnost na 3. základní škole, to ale vzhledem k současným vládním opatřením není možné,“ dodala místostarostka. To ostatně komplikuje činnost

i pracovníkům Armády spásy, kteří nízkoprah zřizují. Měli totiž v plánu součinnost právě se školou, která je nejblíže vyloučené lokalitě v Nových Ervěnicích. Odtud si chtěli děti stahovat a pomáhat jim jak se školními povinnostmi, tak se smysluplným trávením volného času. Město na projekt nízkoprahového centra využilo nabídky na spolupráci od vládní Agentury pro sociální začleňování, která pomohla se získáním dotací. Vchod do budoucího centra povede ze zadního traktu, který bude zároveň oplocený a nabídne dětem další možnost her.   

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video