Tuchořičtí hasiči mají nový zásahový vůz

Hedvika Mašková 2021-02-12 13:30:00

Vozový park dobrovolných hasičů z Tuchořic se rozrostl o cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Scania, která bude novým prvovýjezdovým vozidlem. V úzkém kruhu ho s ohledem na covidovou situaci hasiči přivítali v polovině ledna.

Činnost Jednotky sboru dobrovolných hasičů v Tuchořicích byla obnovena v roce 2003. Za dobu svého působení nikdy nenastala situace, že by jednotka nebyla schopna vyjet, přestože, za tu dobu absolvovala více než 500 různě náročných výjezdů.

,,Od toho roku jsme ušli kus pořádné cesty a postupnými kroky jsme modernizovali a vybavovali jednotku tak, aby byla plnohodnotnou jednotkou v rámci IZS, na kterou je možné se v každé situaci spolehnout. V příštím roce oslavíme výročí 140 let od jejího založení z roku 1882,“ připomenul sta-rosta Tuchořic Ladislav Kubiska.

Tři roky po znovuobnovení činnosti jednotky byl hasičům od armády převeden požární automobil CAS 16. V roce 2011 získali vozidlo CAS 25 LIAZ. Před čtyřmi lety se radovali z nové šestikolové sedmičkové cisterny CAS 30 Tatra a předloni z dopravního automobilu Ford Tranzit. Letošní investice do vozidla CAS 20 Scania je poslední tečkou, jíž se završuje obnova vybavení jednotky.

,,Myslím, že je to splněný sen všech hasičů v Tuchořicích. Sen, který jsme si přáli, možná spíše jenom v koutku duše doufali, že se to třeba někdy povede. Díky dotacím z Generálního ředitelství HZS, Ústeckého kraje, vlastních prostředků obce a sdružení prostředků sousedních obcí se nám zadařilo. Samozřejmě to bylo za velkého přispění HZS Ústeckého kraje tím, že naše žádost byla podpořena. Za to moc děkujeme, vážíme si toho a budeme se nadále snažit v součinnosti profesionálních jednotek udržet nastavený standard,“ slíbil starosta Ladislav Kubiska. Nové vozidlo bylo pořízeno za cenu 7 milionů korun. Dalších sto tisíc korun se investovalo do dovybavení a dokoupení novějších či chybějících prostředků.

,,Rád bych poděkoval zástupcům dodavatele, společnosti THT Polička, za perfektní spolupráci při realizaci zakázky. Ještě chci poděkovat členům Jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Tuchořice za nezištnou práci pro obec a věřím, že nové vozidlo dá jednotce další impuls k jejich činnosti. Přeji jim, i novému zásahovému vozu, mnoho kilometrů bez nehod. Pokud už bude potřeba k ostrému výjezdu, což v brzké době nastane zcela určitě, ať se vždy pořádku, spolu s osádkou, vrátí na svoji základnu,“ poděkoval a popřál hasičům starosta.

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video