Někteří řidiči autobusů bez roušek. Měli by jít cestujícím spíše příkladem

Jarka Cibulková 2021-02-11 22:56:00

Lounsko (caj) Na nedodržení pravidla nošení roušek v autobusech městské hromadné dopravy i linek, které až do konce ledna provozovala společnost Arriva, redakci upozornil náš dlouholetý čtenář. Sama jezdím do práce denně autobusem a musím se čtenářem souhlasit.


„Jezdíme většinou linky Louny směr Žatec a je dost řidičů, co roušky nepoužívají. Ještě bychom chápali, pokud řídí, tak ať je nemají, ale pokud odbavují cestující, měli by roušku mít. Zároveň dávají příklad i ostatním cestujícím, stalo se mi často, že když řidič neměl roušku, tak si ji v autobuse sundali i někteří cestující. Pak jsou nějaká epidemiologická opatření k ničemu,“ cituji z dopisu našeho čtenáře. Ale je to pouze o řidičích, většina jich roušky či respirátory používá. Najdou se i tací, kteří na cestující už od dveří křičí, dodržujte odstup… Takže platíte na dva metry od řidiče…

Na možnost sankcionování řidičů společnosti Arriva jsme se zeptali přímo mluvčího Jana Holuba. „Za případné porušování pracovní kázně řidiče sankcionujeme podle našich vnitřních směrnic pro odměňování,” řekl mluvčí.

,,O víkendu najížděli naši řidiči na Lounsku poslední kilometry na zdejších linkách. Od pondělí bude jejich provoz zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje,“ dodal Holub.

Problém je i s dezinfekcí madel a tyčí, které slouží k držení v autobusech. V současné době, kdy k nám dorazila britská mutace, by dezinfekce prostor mohla být vyšší. „Všechny naše autobusy pravidelně čistíme a dezinfikujeme, zvýšenou péči věnujeme i madlům a místům, kde se mohou cestující přidržovat při nástupu, výstupu nebo pohybu ve vozidle. Už na jaře jsme nakoupili sedmatřicet ozonerů a tato zařízení má každá naše provozovna pro pravidelné ošetření interiérů,“ zakončil mluvčí společnosti Arrivy, která v naší oblasti provozovala autobusovou dopravu od 1. února 2019 do 31. ledna 2021. Firma byla vybrána po problémech s předchozím dopravcem TD Bus a.s., jež vypověděla smlouvu s krajem o zajištění autobusové dopravy. Od prvního února přebírá zajištění dopravní obslužnosti na Lounsku - západ i na Podbořansku Dopravní společnost Ústeckého kraje. Tak uvidíme, jak se jim povede…


Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video