Někteří řidiči autobusů bez roušek. Měli by jít cestujícím spíše příkladem

Jarka Cibulková 2021-02-11 22:56:00

Lounsko (caj) Na nedodržení pravidla nošení roušek v autobusech městské hromadné dopravy i linek, které až do konce ledna provozovala společnost Arriva, redakci upozornil náš dlouholetý čtenář. Sama jezdím do práce denně autobusem a musím se čtenářem souhlasit.


„Jezdíme většinou linky Louny směr Žatec a je dost řidičů, co roušky nepoužívají. Ještě bychom chápali, pokud řídí, tak ať je nemají, ale pokud odbavují cestující, měli by roušku mít. Zároveň dávají příklad i ostatním cestujícím, stalo se mi často, že když řidič neměl roušku, tak si ji v autobuse sundali i někteří cestující. Pak jsou nějaká epidemiologická opatření k ničemu,“ cituji z dopisu našeho čtenáře. Ale je to pouze o řidičích, většina jich roušky či respirátory používá. Najdou se i tací, kteří na cestující už od dveří křičí, dodržujte odstup… Takže platíte na dva metry od řidiče…

Na možnost sankcionování řidičů společnosti Arriva jsme se zeptali přímo mluvčího Jana Holuba. „Za případné porušování pracovní kázně řidiče sankcionujeme podle našich vnitřních směrnic pro odměňování,” řekl mluvčí.

,,O víkendu najížděli naši řidiči na Lounsku poslední kilometry na zdejších linkách. Od pondělí bude jejich provoz zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje,“ dodal Holub.

Problém je i s dezinfekcí madel a tyčí, které slouží k držení v autobusech. V současné době, kdy k nám dorazila britská mutace, by dezinfekce prostor mohla být vyšší. „Všechny naše autobusy pravidelně čistíme a dezinfikujeme, zvýšenou péči věnujeme i madlům a místům, kde se mohou cestující přidržovat při nástupu, výstupu nebo pohybu ve vozidle. Už na jaře jsme nakoupili sedmatřicet ozonerů a tato zařízení má každá naše provozovna pro pravidelné ošetření interiérů,“ zakončil mluvčí společnosti Arrivy, která v naší oblasti provozovala autobusovou dopravu od 1. února 2019 do 31. ledna 2021. Firma byla vybrána po problémech s předchozím dopravcem TD Bus a.s., jež vypověděla smlouvu s krajem o zajištění autobusové dopravy. Od prvního února přebírá zajištění dopravní obslužnosti na Lounsku - západ i na Podbořansku Dopravní společnost Ústeckého kraje. Tak uvidíme, jak se jim povede…


Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video