Někteří řidiči autobusů bez roušek. Měli by jít cestujícím spíše příkladem

Jarka Cibulková 2021-02-11 22:56:00

Lounsko (caj) Na nedodržení pravidla nošení roušek v autobusech městské hromadné dopravy i linek, které až do konce ledna provozovala společnost Arriva, redakci upozornil náš dlouholetý čtenář. Sama jezdím do práce denně autobusem a musím se čtenářem souhlasit.


„Jezdíme většinou linky Louny směr Žatec a je dost řidičů, co roušky nepoužívají. Ještě bychom chápali, pokud řídí, tak ať je nemají, ale pokud odbavují cestující, měli by roušku mít. Zároveň dávají příklad i ostatním cestujícím, stalo se mi často, že když řidič neměl roušku, tak si ji v autobuse sundali i někteří cestující. Pak jsou nějaká epidemiologická opatření k ničemu,“ cituji z dopisu našeho čtenáře. Ale je to pouze o řidičích, většina jich roušky či respirátory používá. Najdou se i tací, kteří na cestující už od dveří křičí, dodržujte odstup… Takže platíte na dva metry od řidiče…

Na možnost sankcionování řidičů společnosti Arriva jsme se zeptali přímo mluvčího Jana Holuba. „Za případné porušování pracovní kázně řidiče sankcionujeme podle našich vnitřních směrnic pro odměňování,” řekl mluvčí.

,,O víkendu najížděli naši řidiči na Lounsku poslední kilometry na zdejších linkách. Od pondělí bude jejich provoz zajišťovat Dopravní společnost Ústeckého kraje,“ dodal Holub.

Problém je i s dezinfekcí madel a tyčí, které slouží k držení v autobusech. V současné době, kdy k nám dorazila britská mutace, by dezinfekce prostor mohla být vyšší. „Všechny naše autobusy pravidelně čistíme a dezinfikujeme, zvýšenou péči věnujeme i madlům a místům, kde se mohou cestující přidržovat při nástupu, výstupu nebo pohybu ve vozidle. Už na jaře jsme nakoupili sedmatřicet ozonerů a tato zařízení má každá naše provozovna pro pravidelné ošetření interiérů,“ zakončil mluvčí společnosti Arrivy, která v naší oblasti provozovala autobusovou dopravu od 1. února 2019 do 31. ledna 2021. Firma byla vybrána po problémech s předchozím dopravcem TD Bus a.s., jež vypověděla smlouvu s krajem o zajištění autobusové dopravy. Od prvního února přebírá zajištění dopravní obslužnosti na Lounsku - západ i na Podbořansku Dopravní společnost Ústeckého kraje. Tak uvidíme, jak se jim povede…


Komentáře

Nabídky práce

Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz


ELEKTROMONTÉR - HANZL ŽATEC

Požadavky: USO/SŠ vzdělání elektrotechnické, ŘP sk. B (B+E) Nabízíme: hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou, dobré finanční ohodnocení, 13. plat + prémie, příplatky za práci o víkendech, příspěvky na penzijní připojištění, pojistku proti škodě způsobené zaměstnavateli a další benefity.
Kontakt: Petr Hanzl
Tel.: 775 234 861
WWW: https://montaze-elektro.cz/
E-mail: hanzl@montaze-elektro.cz

Poslední videa

Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video
Ilustrátorka Ivona Knechtlová zavítala do žatecké knihovny

Piknik v režii Knihomolíků - tentokrát s ilustrátorkou nejen dětských knih, Ivonou Knechtlovou. 17. 5. odpoledne nechybělo čtení z knížky, workshop, ztvárnění svých snů...

Přehrát video