Kadaň proinvestuje 90 miliónů korun

PR článek 2021-02-20 05:18:00

KADAŇ (PI) — Město Kadaň i pro letošní rok bude hospodařit s přebytkovým rozpočtem, velká část z něj půjde na investice. I přes nepříznivou ekonomickou situaci Kadaň loni dobře hospodařila, a tak může letos proinvestovat více než devadesát miliónů korun.

Investiční prioritou ve městě je dokončení opravy velkého okruhu na sídlišti D. „Do velké rekonstrukce silničního okruhu na sídlišti D se město pustilo na základě požadavků obyvatel této části města, které jsme zaznamenali v rámci setkávání obyvatel na sídlišti. Okruh má nové povrchy, chodníky, přibyla zde parkovací místa, upravila zeleň. Pro snížení intenzity dopravy zde také vznikl nový výjezd ze sídliště na průtah městem. Z něj se lidé jednoduše dostanou na hlavní tah městem a mohou tu přejet i na další sídliště,“ uvedl starosta Jiří Kulhánek.

Na základě setkávání s obyvateli kadaňských sídlišť město naplánovalo další investice, například opravu schodů k vlakovému nádraží, rekonstrukci vnitrobloku ve Dvořákově ulici, obnovu nohejbalového hřiště či parkování před domem s pečovatelskou službou ve Věžní ulici.

Kadaň letos rovněž zahájí práce na projektové dokumentaci pro obnovu chátrající budovy Slovanu na sídlišti B, tak, aby zde v blízké budoucnosti mohli mladí lidé najít takzvané startovací bydlení v nových městských bytech. Pustí se také do projektu rozvodů inženýrských sítí v další části území na Vinohradech pro individuální výstavbu rodinných domů.

Velkou chystanou investicí pro letošní rok je krásná hvězdárna s vyhlídkou na Prostředním vrchu. Observatoř nebude sloužit pouze pro vědecké pozorování. Bude i novou atrakcí pro zájemce ze širokého okolí. Nová hvězdárna bude mít menší a větší kopuli, obě se stejným dalekohledem konstrukce Schmidt–Cassegrain. Na zbrusu nové budově, která si vyžádá investici pět miliónů korun, bude i volně přístupná plošina k pozorování okolí.

Foto: Vizualizace nové hvězdárny v Kadani. Kresba: Město Kadaň

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video