Kadaň proinvestuje 90 miliónů korun

PR článek 2021-02-20 05:18:00

KADAŇ (PI) — Město Kadaň i pro letošní rok bude hospodařit s přebytkovým rozpočtem, velká část z něj půjde na investice. I přes nepříznivou ekonomickou situaci Kadaň loni dobře hospodařila, a tak může letos proinvestovat více než devadesát miliónů korun.

Investiční prioritou ve městě je dokončení opravy velkého okruhu na sídlišti D. „Do velké rekonstrukce silničního okruhu na sídlišti D se město pustilo na základě požadavků obyvatel této části města, které jsme zaznamenali v rámci setkávání obyvatel na sídlišti. Okruh má nové povrchy, chodníky, přibyla zde parkovací místa, upravila zeleň. Pro snížení intenzity dopravy zde také vznikl nový výjezd ze sídliště na průtah městem. Z něj se lidé jednoduše dostanou na hlavní tah městem a mohou tu přejet i na další sídliště,“ uvedl starosta Jiří Kulhánek.

Na základě setkávání s obyvateli kadaňských sídlišť město naplánovalo další investice, například opravu schodů k vlakovému nádraží, rekonstrukci vnitrobloku ve Dvořákově ulici, obnovu nohejbalového hřiště či parkování před domem s pečovatelskou službou ve Věžní ulici.

Kadaň letos rovněž zahájí práce na projektové dokumentaci pro obnovu chátrající budovy Slovanu na sídlišti B, tak, aby zde v blízké budoucnosti mohli mladí lidé najít takzvané startovací bydlení v nových městských bytech. Pustí se také do projektu rozvodů inženýrských sítí v další části území na Vinohradech pro individuální výstavbu rodinných domů.

Velkou chystanou investicí pro letošní rok je krásná hvězdárna s vyhlídkou na Prostředním vrchu. Observatoř nebude sloužit pouze pro vědecké pozorování. Bude i novou atrakcí pro zájemce ze širokého okolí. Nová hvězdárna bude mít menší a větší kopuli, obě se stejným dalekohledem konstrukce Schmidt–Cassegrain. Na zbrusu nové budově, která si vyžádá investici pět miliónů korun, bude i volně přístupná plošina k pozorování okolí.

Foto: Vizualizace nové hvězdárny v Kadani. Kresba: Město Kadaň

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video