Kadaň proinvestuje 90 miliónů korun

PR článek 2021-02-20 05:18:00

KADAŇ (PI) — Město Kadaň i pro letošní rok bude hospodařit s přebytkovým rozpočtem, velká část z něj půjde na investice. I přes nepříznivou ekonomickou situaci Kadaň loni dobře hospodařila, a tak může letos proinvestovat více než devadesát miliónů korun.

Investiční prioritou ve městě je dokončení opravy velkého okruhu na sídlišti D. „Do velké rekonstrukce silničního okruhu na sídlišti D se město pustilo na základě požadavků obyvatel této části města, které jsme zaznamenali v rámci setkávání obyvatel na sídlišti. Okruh má nové povrchy, chodníky, přibyla zde parkovací místa, upravila zeleň. Pro snížení intenzity dopravy zde také vznikl nový výjezd ze sídliště na průtah městem. Z něj se lidé jednoduše dostanou na hlavní tah městem a mohou tu přejet i na další sídliště,“ uvedl starosta Jiří Kulhánek.

Na základě setkávání s obyvateli kadaňských sídlišť město naplánovalo další investice, například opravu schodů k vlakovému nádraží, rekonstrukci vnitrobloku ve Dvořákově ulici, obnovu nohejbalového hřiště či parkování před domem s pečovatelskou službou ve Věžní ulici.

Kadaň letos rovněž zahájí práce na projektové dokumentaci pro obnovu chátrající budovy Slovanu na sídlišti B, tak, aby zde v blízké budoucnosti mohli mladí lidé najít takzvané startovací bydlení v nových městských bytech. Pustí se také do projektu rozvodů inženýrských sítí v další části území na Vinohradech pro individuální výstavbu rodinných domů.

Velkou chystanou investicí pro letošní rok je krásná hvězdárna s vyhlídkou na Prostředním vrchu. Observatoř nebude sloužit pouze pro vědecké pozorování. Bude i novou atrakcí pro zájemce ze širokého okolí. Nová hvězdárna bude mít menší a větší kopuli, obě se stejným dalekohledem konstrukce Schmidt–Cassegrain. Na zbrusu nové budově, která si vyžádá investici pět miliónů korun, bude i volně přístupná plošina k pozorování okolí.

Foto: Vizualizace nové hvězdárny v Kadani. Kresba: Město Kadaň

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video