Matka utýraného Marečka dostala osm a půl roku

Jarka Cibulková 2021-02-25 13:52:08

Ústí nad Labem, Louny (caj) K osmiapůlletému nepodmíněnému trestu odsoudil Krajský soud v Ústí nad Labem matku Simonu T. (21) malého Marečka, který zemřel před dvěma lety, na základě dlouhodobého týrání svým otčímem Josefem K. Rozsudek si matka tříletého chlapce vyslechla přesně dva roky po jeho úmrtí. Poslední útok z 15. února 2019 už chlapec nevydržel a zemřel.

Soud měl nejprve probíhat v Lounech. S právní kvalifikací státního zástupce, který nejprve stíhal Simonu T. z přečinu neposkytnutí pomoci a ohrožování výchovy dítěte, nesouhlasila soudkyně okresního soudu Adéla Baranová. Právě ta měla případ projednávat. Vrchní soud dal soudkyni za pravdu a věc přesunul ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem.

Dokazování před soudem ani neproběhlo, v lednu žena přiznala, že se cítí vinna a svého chování lituje, následně uzavřela se stát-ním zástupcem dohodu o vině a trestu. Souhlasila s vyšší kvalifikací svého chování na týrání svěřené osoby se sazbou od pěti do dvanácti let. Spolu s ní byl souzen i jejich spolubydlící, který se zpovídal z neposkytnutí pomoci. Ten od soudu odešel s podmínkou. Oba rozsudky jsou pravomocné.

Marečkův otčím Josef K. byl odsouzen na dvaadvacet let, svůj trest si ale neodpyká, vloni spáchal ve věznici sebevraždu. O hrůznosti jeho chování a mlácení svědčí zranění, která našli lékaři na bezbranném dítěti. Bil ho, kousal, pálil či sprchoval studenou vodou.


Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video