Žáci z měst Susaki a Loun se pozdravili on-line

Lucie Steklá 2021-02-25 15:54:00

Louny (lus, tak) Žáci Základní školy Přemyslovců Louny se v pátek 5. února dostali do japonských zpráv. Škola tímto krokem v rámci projektu Tokyo 2020 Projekt Host town zahájila kulturní výměnný program se základní školou Susaki, prefektura Kochi, který by mohl studentům v dnešní době trochu zpestřit výuku. O ,,setkání“ žáků informovala nejen japonská televize, ale také tamní noviny i web japonského tisku Asahi Šimon, který uveřejnil článek autora Kijono Takajuki, který sdílelo také Velvyslanectví Japonska v ČR.

V rámci předolympijského projektu Host town se město Susaki z prefektory Kóči stalo japonskou základnou pro české sportovce. Epidemie covidu-19 sice zkomplikovala veškeré sportovní akce týkající se olympiády, ale lidé ze Susaki jsou plně připraveni rozvíjet přátelství s Čechy. Jedním z příkla-dů je právě online spojení školáků z japonského města a města Louny, kteří tím překonali vzdálenost třinácti tisíc kilometrů. V rámci Olympijských her v Tokiu je Susaki hostujícím městem sportovců z České re-publiky a do budoucna se plánují různé projekty zaměřené na prohloubení vzájemných vztahů.

Žáci z nižší střední školy Asagaoka, což je ekvivalent druhého stupně základní školy v České republice, se s českými dětmi spojili 5. února. Online setkání se v Japonsku zúčastnili žáci dvou ročníků, celkem sedmdesát jedna dětí. Podnětem bylo osobní setkání těchto dětí s reprezentačním týmem kanoistů z České republiky v roce 2019.

Děti ze školy Asagaoka se shromáždily v knihovně a šest dobrovolníků pokládalo českým dětem otázky v angličtině. Děti si povídaly například o tradičních jídlech, o tom, co lidé v obou zemích jedí na Vánoce, nebo o dalších svátcích, o sportu, festivalech i předmětech ve škole. Čeští žáci mají kvůli koronaviru distanční výuku, takže si japonští školáci povídali s šesti dětmi navštěvující lounskou ZŠ, které se připojily z domova. Když české děti mluvily o svých oblíbených sportech, mezi kterými bylo horské kolo nebo elektronický sport, knihovnou v Japonsku zněla slova údivu.

„Bylo těžké pochytit správně to, co české děti říkaly a rychle na to reagovat,“ řekl Iwasaki Sora (14), pro kterého to byla první životní příležitost mluvit s cizinci. ,,Vyrazilo mi dech, že tuto zprávu odvysílala dokonce celostátní veřejnoprávní televize NHK News, která mimo jiné začala vysílat jako jedna z prvních v Japonsku dokonce v 8K Ultra HD rozlišení. Super práce všech zúčastněných, mám neskutečnou radost. Díky!” řekl ředitel školy Vlastimil Hubert.

Zajímá vás, jak se v japonštině napíše ZŠ Přemyslovců? Znamená to doslova ,,zushu puremisorobutsu” a je to následovně: ズシュプレミソロブツ.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video