Žáci z měst Susaki a Loun se pozdravili on-line

Lucie Steklá 2021-02-25 15:54:00

Louny (lus, tak) Žáci Základní školy Přemyslovců Louny se v pátek 5. února dostali do japonských zpráv. Škola tímto krokem v rámci projektu Tokyo 2020 Projekt Host town zahájila kulturní výměnný program se základní školou Susaki, prefektura Kochi, který by mohl studentům v dnešní době trochu zpestřit výuku. O ,,setkání“ žáků informovala nejen japonská televize, ale také tamní noviny i web japonského tisku Asahi Šimon, který uveřejnil článek autora Kijono Takajuki, který sdílelo také Velvyslanectví Japonska v ČR.

V rámci předolympijského projektu Host town se město Susaki z prefektory Kóči stalo japonskou základnou pro české sportovce. Epidemie covidu-19 sice zkomplikovala veškeré sportovní akce týkající se olympiády, ale lidé ze Susaki jsou plně připraveni rozvíjet přátelství s Čechy. Jedním z příkla-dů je právě online spojení školáků z japonského města a města Louny, kteří tím překonali vzdálenost třinácti tisíc kilometrů. V rámci Olympijských her v Tokiu je Susaki hostujícím městem sportovců z České re-publiky a do budoucna se plánují různé projekty zaměřené na prohloubení vzájemných vztahů.

Žáci z nižší střední školy Asagaoka, což je ekvivalent druhého stupně základní školy v České republice, se s českými dětmi spojili 5. února. Online setkání se v Japonsku zúčastnili žáci dvou ročníků, celkem sedmdesát jedna dětí. Podnětem bylo osobní setkání těchto dětí s reprezentačním týmem kanoistů z České republiky v roce 2019.

Děti ze školy Asagaoka se shromáždily v knihovně a šest dobrovolníků pokládalo českým dětem otázky v angličtině. Děti si povídaly například o tradičních jídlech, o tom, co lidé v obou zemích jedí na Vánoce, nebo o dalších svátcích, o sportu, festivalech i předmětech ve škole. Čeští žáci mají kvůli koronaviru distanční výuku, takže si japonští školáci povídali s šesti dětmi navštěvující lounskou ZŠ, které se připojily z domova. Když české děti mluvily o svých oblíbených sportech, mezi kterými bylo horské kolo nebo elektronický sport, knihovnou v Japonsku zněla slova údivu.

„Bylo těžké pochytit správně to, co české děti říkaly a rychle na to reagovat,“ řekl Iwasaki Sora (14), pro kterého to byla první životní příležitost mluvit s cizinci. ,,Vyrazilo mi dech, že tuto zprávu odvysílala dokonce celostátní veřejnoprávní televize NHK News, která mimo jiné začala vysílat jako jedna z prvních v Japonsku dokonce v 8K Ultra HD rozlišení. Super práce všech zúčastněných, mám neskutečnou radost. Díky!” řekl ředitel školy Vlastimil Hubert.

Zajímá vás, jak se v japonštině napíše ZŠ Přemyslovců? Znamená to doslova ,,zushu puremisorobutsu” a je to následovně: ズシュプレミソロブツ.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video