Velký bratr proti vandalům

Jan Vnouček 2012-05-19 00:31:00

Kryry – Zbaví se Kryry vandalismu? Pomoci k tomu by měl kamerový systém, který si radnice hodlá opatřit. Ten by měl monitorovat frekventované lokality města a preventivně tak bránit ničení obecního majetku. Po předběžném souhlasu zastupitelů rozhodl o jeho zakoupení starosta Miroslav Brda. „Počítali jsme s tím na základě připomínek občanů už v minulosti, protože tu docházelo a dochází k vandalismu a poškozování majetku města,“ zdůvodnil opatření.

Věří, že se investice ve výši 110 tisíc Kč, včetně montáže a příslušenství, radnici vyplatí. Nepůjde ovšem o síť snímacích zařízení, ale o jedinou kvalitní kameru zn. Vivotec 8362E. Ta bude umístěna ve štítu městského úřadu a díky dvaceti násobnému zoomu a záběrovému úhlu 360 stupňů „uvidí“ dění na místech blízkých i vzdálených až 1, 5 km.
„Kdybychom nevybrali tuhle kameru, museli bychom instalovat 4 až 6 samostatných kamer po městě, což by vyšlo dráž. Jd e o investiční akci, ke které je nutná rozpočtová změna. Obvolal jsem zastupitele  a všichni potvrdili, že s tím souhlasí. Takže na zastupitelstvu by mělo jít už jenom o formalitu,“  uvedl Brda.
Kamera by měla snímat osm úseků po dvaceti bodech. Podle starosty tak bude pod kontrolou například náměstí s novou kašnou, prostor mezi bytovými domy na Hlavní ulici, u bytových jednotek Za Stodolami, nádvoří školy a dokonce i areál Schillerovy rozhledny.
Monitorovací systém by měl být uveden do provozu do konce měsíce května a bude propojen se služebnou Policie ČR.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video