Úvod   /   Kultura   /   Novinkové máje

Novinkové máje

Jan Vnouček 2012-05-24 00:52:00

Vroutek – Letošní máje ve Vroutku proběhly ve znamení novinek. Jejich pořádání se ujalo nově vzniklé občanské sdružení Budíček a připravilo několik změn. Předně se rozhodlo získat co nejrychleji peníze na ušití vlastních krojů. A protože dotace z Ústeckého kraje nevyšla, tak na tento účel chce použít všechny vybrané peníze. Proto si také na večerní májové zábavě  vzali májovníci bar do vlastní režie. 

„Na půjčení krojů z Teplic nám město dává každý rok 14 tisíc korun. Za deset let jsme takhle utratili 140 tisíc a pořád nic nemáme. A to chceme změnit. Jde nám o společnou věc, takže to přece musíme dát rychle dohromady,“ hřímá neformální vůdce sdružení Adam Daniš. Ale vedle vyššího důrazu na finanční stránku se Vroutečtí mohou pochlubit i dalšími nápady. Začali psát kroniku s fotkami a podpisy všech májovíků. „Aby ti, co přijdou po nás, měli nějaký návod, jak na to. Vedeme taky účetnictví, takže víme přesně, kolik co stojí,“ dodává Daniš. A to není všechno. Místní taneční učitel Tomáš Turek jim sestavil kroky originálního tance Vroutecký dupák, který měsíc nacvičovali, aby ho mohli předvést na zábavě.
Něco ale přece zůstalo při starém. Tu správnou májovou náladu v průvodu udržoval Kecal Milana Cagaše.  Spolu s ním v sobotu do ulic vyrazila dvacítka párů, čtyři drábové, rychtář a družička. Na voze za traktorem jim do skoku vyhrávala kapela Šruml z Loun pod vedením kapelníka Milana Bitnera.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video