CHOMUTOV - Členové Krizového štábu města Chomutov se dnes sešli k pravidelnému jednání, aby sdíleli informace spojené s epidemiologickou krizí v našem městě a blízkém okolí.
Jednání se tradičně zúčastnili zástupci vedení města i magistrátu, zástupce Nemocnice Chomutov, Městské policie, Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru.
„Aktuální situace na Chomutovsku se zlepšuje,“ řekl primátor Chomutova Marek Hrabáč. Chomutovská nemocnice stále disponuje 4 covidovými odděleními + dvěma covid JIP. Hospitalizováno je momentálně 86 pacientů z toho 11 na JIP a z nich 6 na umělé plicní ventilaci. Stále se snižuje věk hospitalizovaných osob. Na Chomutovsku přibývá přibližně 100 pozitivně testovaných osob denně. Velkokapacitní očkovací centrum v Nemocnici Chomutov bude připraveno od 1. dubna spustit provoz. Do Ústeckého kraje má na konci měsíce března dorazit cca 18 000 vakcín. Nezbytná péče o děti pracovníků IZS v Základní škole Školní 1480 bude pokračovat i během Velikonočních svátků.
„Další jednání Krizového štábu Chomutova proběhne v očkovacím centru příští středu 31. března 2021,“ dodal závěrem primátor Hrabáč.
Foto: Město Chomutov
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video