Fotogalerie: Děti ze základní školy Kadaňská vyhnaly zimu a užily si ponožkový den

2021-04-01 11:37:00

CHOMUTOV — První astronomický jarní víkend se nesl v duchu velmi chladných teplot a sněhových přeháněk, venku to na jaro vůbec nevypadalo. Proto se žáčci ze 3. B rozhodli tomu trošku pomoci. Při čtení se dozvěděli, jak se v dřívějších dobách vyháněla zima a jaké tradice s tím byly spjaty. A protože se dočetli, že smrtná neděle připadla právě na neděli 21. března, rozhodli se vyrobit svoje vlastní Morany a tento rituál dotáhnout do konce. Házeli je do vody nebo pálili v ohništi. Morany se moc povedly! Pevně věřím, že se dětem jejich „vyhánění zimy“ povedlo a již se budeme těšit na krásné jarní dny. Děkuji malým, větším i těm největším, kteří se na výrobě těchto krásných Moran podíleli! Krásné jarní dny za 3. B přeje třídní učitelka Tereza Vosáhlová.

Společné snídaňové středy se staly zvykem třídě 2. B. stejně jako bláznivé pátky. Jeden z nich jsme měli naruby, děvčata se snažila vypadat jako naši kluci a naopak. Bylo veselo a myslím, že se nám to opět velmi vydařilo. Další pátek jsme předvedli naše oblíbené kostýmy. Zapojili jsme se i do již známé ponožkové výzvy, která probíhá každoročně 21. března. V tento den se na znamení lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky. Projevili jsme tím solidaritu a podpořili jsme rodiny s Downovým syndromem. A abychom nemluvili jenom o tom, jak se vesele bavíme, musíme také povědět, že jsme měli na on-line hodině návštěvu. Při výuce povolání nás navštívil pravý lékař z krajské nemocnice v Chomutově, projektantka, produktová inženýrka, administrativní pracovnice a pracovnice z cestovní kanceláře. Všichni nám o svém zaměstnání vyprávěli a my jsme se dozvěděli odpovědi na naše zvídavé otázky. Tímto jim velice děkujeme a vážíme si toho, že se připojili k výuce.

Zdraví vás žáci z 2. B a třídní učitelka Petra Kinclmanová.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video