Fotogalerie: Děti ze základní školy Kadaňská vyhnaly zimu a užily si ponožkový den

2021-04-01 11:37:00

CHOMUTOV — První astronomický jarní víkend se nesl v duchu velmi chladných teplot a sněhových přeháněk, venku to na jaro vůbec nevypadalo. Proto se žáčci ze 3. B rozhodli tomu trošku pomoci. Při čtení se dozvěděli, jak se v dřívějších dobách vyháněla zima a jaké tradice s tím byly spjaty. A protože se dočetli, že smrtná neděle připadla právě na neděli 21. března, rozhodli se vyrobit svoje vlastní Morany a tento rituál dotáhnout do konce. Házeli je do vody nebo pálili v ohništi. Morany se moc povedly! Pevně věřím, že se dětem jejich „vyhánění zimy“ povedlo a již se budeme těšit na krásné jarní dny. Děkuji malým, větším i těm největším, kteří se na výrobě těchto krásných Moran podíleli! Krásné jarní dny za 3. B přeje třídní učitelka Tereza Vosáhlová.

Společné snídaňové středy se staly zvykem třídě 2. B. stejně jako bláznivé pátky. Jeden z nich jsme měli naruby, děvčata se snažila vypadat jako naši kluci a naopak. Bylo veselo a myslím, že se nám to opět velmi vydařilo. Další pátek jsme předvedli naše oblíbené kostýmy. Zapojili jsme se i do již známé ponožkové výzvy, která probíhá každoročně 21. března. V tento den se na znamení lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky. Projevili jsme tím solidaritu a podpořili jsme rodiny s Downovým syndromem. A abychom nemluvili jenom o tom, jak se vesele bavíme, musíme také povědět, že jsme měli na on-line hodině návštěvu. Při výuce povolání nás navštívil pravý lékař z krajské nemocnice v Chomutově, projektantka, produktová inženýrka, administrativní pracovnice a pracovnice z cestovní kanceláře. Všichni nám o svém zaměstnání vyprávěli a my jsme se dozvěděli odpovědi na naše zvídavé otázky. Tímto jim velice děkujeme a vážíme si toho, že se připojili k výuce.

Zdraví vás žáci z 2. B a třídní učitelka Petra Kinclmanová.

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video