Stavba obchvatu u Otvic má skluz

Tomáš Skřipský 2021-04-10 09:33:00

CHOMUTOV/OTVICE (tos) — V roce 2019 zahájená stavba obchvatu Otvic nabrala zpoždění. Zatímco původně se počítalo, že bude hotova do konce letošního roku, byl termín později posunut na jaro 2022. Ani to už ale neplatí — nově mají stavbaři hotové dílo předat do konce příštího roku. Důvodem zpoždění je podle investora, kterým je Ústecký kraj, neplánovaná sanace starých uhelných šachet, pravděpodobně z dob tzv. selského dolování.

„Výstavba obchvatu Otvic se oproti plánovanému dokončení v dubnu 2022 posune až na konec roku 2022 a to z důvodu sanace starého důlního díla. Toto dílo bylo v minulosti pravděpodobně pouze částečně sanováno a během výstavby mostní estakády se narazilo na šachty, které sanovány nebyly. Tím se náklady na stavbu navýšily zhruba o 78 miliónů Kč bez DPH. Stavba byla zahájena v září 2019 a měla by být dokončena do prosince 2022,“ sdělil tiskový mluvčí Ústeckého kraje Martin Volf.

Stavba s oficiálním názvem „Nová komunikace u města Chomutova“ spojí východní okraj města s chomutovskými sídlišti, čím dopravně uleví ulicím Čelakovského, Moravská, Mostecká a Vinohradská, ale hlavně těžce zkoušeným Otvicím, kudy při posledním zkoumání projelo na patnáct tisíc automobilů denně.

Původně předpokládaná cena stavby byla 577 miliónů korun a rozdělena je na tři etapy, které probíhají současně. První část vede z křižovatky ulic Vinohradská a Alfonse Muchy na Zadní Vinohrady; druhá část jde přes pole, kde se kruhovým objezdem napojí na silnici Chomutov — Otvice; třetí vede od kruhového objezdu k Otvickému rybníku a ke stanici technické kontroly Alfa Technic.

Foto: Trasa nového obchvatu (vyznačeno zeleně). Zdroj: Obec Otvice

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video