Peticí proti nechtěným parkovištím

Jan Vnouček 2012-05-26 00:15:00

Podbořany – Vedení města Podbořany se musí zabývat peticí proti umístění parkovacích míst v ulici Kpt. Nálepky. Petiční výbor z panelových domů č. p. 905 a 906 v čele s Josefem Henlínem podpisové archy doručil do podatelny městského úřadu a dal tak důrazně najevo svůj odpor s plánovaným projektem revitalizace veřejných ploch ve jmenované ulici. Petici podepsaly stovky občanů.

„V plánu vidíme poškození a znehodnocení celé této obytné části a likvidace zelených ploch, které se nacházejí v okolí  obytných bloků. Parkovací místa jsou navržená v přílišné blízkosti obytných bloků a vlastním parkováním vznikne zvýšená hlučnost a vyšší emise škodlivých spalin pod okny bytů… Dále vidíme požární rizika pro nedostatečnou přístupnost a použití těžké požární techniky. Poukazujeme na výrazně zhoršenou bezpečnost dětí a ostatních občanů, kteří tuto ulici využívají (v návrhu není chodník),“ zdůvodňuje petice, proč vlastně vznikla.
Starosta Radek Reindl s těmito argumenty ale ostře nesouhlasí. „Hasiči tam provedli zkoušku s plošinou a ještě chtějí vyzkoušet hasičský žebřík. Ale případná parkoviště nikoho neohrožují a neznemožňují požární zásah. Je třeba si uvědomit, že nástupními plochami pro požární techniku je právě ta ulice. Dnes brání hasičskému zásahu auta, které tam parkují v zákazu vjezdu. Po vybudování parkovišť  by tenhle problém zmizel,“ trvá na svém. „Každopádně je to dost silný hlas, že tam ty parkoviště nechtějí a zastupitelé ho určitě vezmou v potaz. Potom ale nevím, proč před třemi lety tamní obyvatelé podepisovali petice za zřízení parkovacích míst,“ zlobí se Reindl.
Podobný názor má i místostarosta Karel Honzl. „Mně nevadí, že to podepsali i ti, co tam vůbec nebydlí. Ale stavět lidem něco, co nechtějí, je nesmysl. Proto říkám otevřeně, že já pro to ruku nezvednu. Ale ať si pak nechodí stěžovat, až zase změní názor, že nemají kde parkovat,“ dodává.
Peticí se zabývala minulý týden rada a 13. června ji projedná i zastupitelstvo města.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video