Fotogalerie: Žáci si užili sportovní pátek i velikonoční tradice

Redakce 2021-04-10 08:15:00

CHOMUTOV — Distanční výuka žáky 2. B chomutovské ZŠ Kadaňská stále baví. Pravidelný bláznivý pátek, byl tentokrát sportovní a doprovázeli nás sportovci z různých odvětví. Dozvěděli jsme se, který z nich byl nazýván českou lokomotivou. Víte to? Ano, byl to čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu Emil Zátopek, kterého pro jeho neskonalou píli a vytrvalost obdivujeme. Povídali jsme si také o tom, jaký sport zajímá nás. Musíme vám také říci, že jsme byli velmi překvapeni, když nás u ukázky sportu přivítal Tobík během výuky přímo z bazénu jako plavec a potápěč.

Následoval velikonoční týden. Začal tím, že jsme si společně před kamerami zaseli osení. Na květnou neděli jsme si natrhali větvičky a netrpělivě čekali, zda se nám do Velikonoc zazelenají. Přináší to totiž štěstí. V pondělí jsme se přivítali v modrém. V úterý jsme soutěžili, kdo z nás na sebe navleče co nejvíce šedých věcí. Zároveň jsme vymetli pavučiny ve stodolách a udělali si pořádek ve svých hračkách, což potěšilo nejen naši paní učitelku. A protože se na škaredou středu nesmíme mračit, doprovázeli nás při výuce vtipy a na hlavu jsme si podle anglického zvyku vyrobili veselý velikonoční klobouček. Nezapomněli jsme také na pokusy s vejci. Na zelený čtvrtek nesměla chybět zelená mňamka. Na velký pátek nám skály poklady nevydaly, a proto jsme si společně ukryli poklad sami v lese nebo na svých zahradách. Do hledání jsme pak zapojili celou rodinu. Na bílou sobotu děvčata barvila vajíčka a chlapci se pokusili uplést pomlázku. Napekli jsme beránky, které jsme si už v neděli zakrojili. Velikonoční týden jsme ukončili pondělní koledou. Chlapci vymrskali děvčata upletenou pomlázkou a ta jim za to dala připravená vajíčka. Byl to hezký a barevný týden.

Zdraví vás žáci z 2. B a třídní učitelka Petra Kinclmanová. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video