Fotogalerie: Žáci si užili sportovní pátek i velikonoční tradice

Redakce 2021-04-10 08:15:00

CHOMUTOV — Distanční výuka žáky 2. B chomutovské ZŠ Kadaňská stále baví. Pravidelný bláznivý pátek, byl tentokrát sportovní a doprovázeli nás sportovci z různých odvětví. Dozvěděli jsme se, který z nich byl nazýván českou lokomotivou. Víte to? Ano, byl to čtyřnásobný olympijský vítěz ve vytrvalostním běhu Emil Zátopek, kterého pro jeho neskonalou píli a vytrvalost obdivujeme. Povídali jsme si také o tom, jaký sport zajímá nás. Musíme vám také říci, že jsme byli velmi překvapeni, když nás u ukázky sportu přivítal Tobík během výuky přímo z bazénu jako plavec a potápěč.

Následoval velikonoční týden. Začal tím, že jsme si společně před kamerami zaseli osení. Na květnou neděli jsme si natrhali větvičky a netrpělivě čekali, zda se nám do Velikonoc zazelenají. Přináší to totiž štěstí. V pondělí jsme se přivítali v modrém. V úterý jsme soutěžili, kdo z nás na sebe navleče co nejvíce šedých věcí. Zároveň jsme vymetli pavučiny ve stodolách a udělali si pořádek ve svých hračkách, což potěšilo nejen naši paní učitelku. A protože se na škaredou středu nesmíme mračit, doprovázeli nás při výuce vtipy a na hlavu jsme si podle anglického zvyku vyrobili veselý velikonoční klobouček. Nezapomněli jsme také na pokusy s vejci. Na zelený čtvrtek nesměla chybět zelená mňamka. Na velký pátek nám skály poklady nevydaly, a proto jsme si společně ukryli poklad sami v lese nebo na svých zahradách. Do hledání jsme pak zapojili celou rodinu. Na bílou sobotu děvčata barvila vajíčka a chlapci se pokusili uplést pomlázku. Napekli jsme beránky, které jsme si už v neděli zakrojili. Velikonoční týden jsme ukončili pondělní koledou. Chlapci vymrskali děvčata upletenou pomlázkou a ta jim za to dala připravená vajíčka. Byl to hezký a barevný týden.

Zdraví vás žáci z 2. B a třídní učitelka Petra Kinclmanová. 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video