Čtyři kamarádi ze Žatce vyrážejí společně na pravidelné procházky

Alla Želinská 2021-04-13 14:00:00

Čtyři kamarádi ze Žatce – Jaroslav Štys, Čestmír Vitner, Vladimír Průcha a Jindřich Petrlík – jsou velcí milovníci procházek a každý den společně vyrážejí ,,na věc”. Všichni jsou sousedé ze žateckého Podměstí. Jejich společné výšlapy začaly před víc než 16 lety a pokračují dodnes. Tehdy ještě nebyli ani sedmdesátníci, a letos už nejstarší z nich, pan Vladimír, v dubnu oslaví 88. narozeniny.

"Chodíme každý den kromě neděle, vždy se sejdeme před 14. hodinou a vyrážíme na vzduch a do přírody. Máme tři okruhy, nejkratší je asi čtyřkilometrový po cyklostezce kolem řeky Ohře, kde je krásné místo s la-vičkami k odpočinku. Tam si uděláme technickou, asi půlhodinovou přestávku na posezení, popovídání, a jde se dál. Okruh střední délky vede k zahrádkám u řeky a nejdelší až dozadu pod libočanský most a zase zpět do Podměstí,” vyprávějí. Vždy si vyberou délku pěší trasy podle aktuálního počasí, rozpoložení, kondice. Pokaždé jim jejich oblíbená zdravotní procházka zabere dvě až tři hodinky. "Manželky jsou spokojené, že my jsme na čerstvém vzduchu, chvíli si od nás oddechnou, a pak se na nás zase o to víc těší,” směje se pan Vladimír, který je prý největší ,,srandista”. Šestaosmdesátiletý pan Jaroslav a jeho vrstevník pan Čestmír jsou vlastně "zakladateli” této seniorské turistické skupinky, protože takto spolu chodí nejdéle, zhruba před třinácti lety se k nim připojil pan Vladimír a ještě později nejmladší ze tří kamarádů pan Jindřich. Přejeme pěkné zážitky na procházkách a hodně zdraví!                                  

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video