Aktualizováno: Za havárií vlaku stojí rozbitý izolátor

Soňa Šímová, Tomáš Skřipský 2021-04-09 21:23:00

CHOMUTOV (soš) — „Ozvala se velká rána a pak začal vlak brzdit,“ popsala dramatickou situaci na trati z Chomutova do Mostu nedaleko zastávky Jirkov svědkyně. Ta v pátek krátce po osmé hodině večerní, kdy se událost stala, procházela po cyklostezce nedaleko rozestavěného obchvatu Otvic. Za mužem v maskáčové bundě, který měl kamenem vysklít boční okno kabiny strojvedoucího, okamžitě vyběhla ochranka z vlaku. Ten ale zmizel někde za přilehlým křovím. Jak se nakonec ukázalo, s nehodou neměl nic společného.

Hasiči Správy železnic zasahovali v pátek večer na trati č. 130 z Chomutova do Mostu nedaleko zastávky Jirkov. „Z důvodu prasklého izolátoru trakčního vedení došlo k poškození na lokomotivě osobního vlaku. Drážní hasiči zajišťovali evakuaci 15 cestujících do náhradní dopravy. Při události nedošlo ke zranění osob,“ uvedli hasiči. Jak později upřesnil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera, izolátor rozbil sklo lokomotivy. Od střepů byl na ruce lehce zraněn strojvůdce. Škoda na lokomotivě je 200 tisíc, na troleji 50 tisíc korun. Nepotvrdily se tak původní zprávy, že do okna jedoucího vlaku kdosi hodil kámen.   

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová, Tomáš Skřipský

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video