Podpořte pohybem chomutovský zoopark

Soňa Šímová 2021-04-16 13:58:00

REGION (soš) — Běžec, chodec, dítě, člověk, pes, maminky s kočárky, in-line bruslař, cyklista... Zkrátka každý, kdo se rád hýbe, se může zapojit do jednoho, nebo šesti virtuálních závodů, které zároveň pomohou chomutovskému zooparku. Jak na to?

Aktivní nadšenci nejen z Chomutovska, ale také z celé České republiky se mohou zúčastnit šesti závodů, za které získají medaile se šesti zvířátky. Když je nasbíráte všechny, je možné si z nich postavit krychli.

„Nejprve je potřeba se zaregistrovat na www.zoopohyb.cz. Poté je nutné uhradit uhradit startovné 250 korun. A to vždy měsíc předem, abychom měli časový prostor poslat startovní číslo (e-mailem), a objednat medaile. Závodník sportuje kdekoliv, kde to má rád vždy v uvedený termín a pomocí aplikace zašle screenshot při nahrávání výsledků! My pak výsledky vyhodnocujeme a jsou vyvěšeny na výsledkové listině. Následně obdrží diplom (e-mailem) a medaili poštou. Lidé tak udělají něco nejen pro své tělo a dobrý pocit, ale zároveň pomohou zooparku,” vysvětlila organizátorka Kateřina Preisingerová s tím, že z každého startovného jde padesát korun zooparku, zbytek jde potom na výrobu a distribuci odměn a další administrativu.

První závod za medvěda hnědého, je již v běhu. Trvá od 7. do 30. dubna. V polovině května se pak soutěžící dozví výsledky. Další závod pak odstartuje 1. května. 

Projekt virtuálního běhání už od konce loňského roku pomáhá pražské Zoo a od března letošního roku nadačnímu fondu Kapka Naděje.

Foto: www.zoopohyb.cz


Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video