Objevili kovárnu ze 14. století

Redakce 2021-04-20 07:54:00

KADAŇ (r) — V rámci další etapy obnovy Mírového náměstí přibyl v uplynulých dnech na místě valounové dlaždy čerstvě vysazený strom. Tentokrát jde o platan, který za pár let vytvoří stín, zvoucí k odpočinku. Z nových stromů na náměstí je zatím poslední, z těch, které po letech dohadů povolili památkáři. Na náměstí pracuje i tým archeologů (na snímku), kteří mimo jiné odhalili v prostoru před kostelem základy staré kovárny ze 14. století. Průzkum také odhalil, jak dlažba na náměstí vypadala ve středověku; patrné jsou i vyjeté koleje od povozů, které sem přijížděly na trhy nebo jen městem projížděly. Jak informoval starosta Jiří Kulhánek, po skončení všech prací archeologové připraví informační desku s popisem všech nálezů a nákresů, jak to ve 14. století na hlavním náměstí vypadalo.

Foto: Jiří KULHÁNEK

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video