V májích pokračují i mladí

Jan Vnouček 2012-05-29 12:41:00

Nepomyšl – Po Kryrech a Vroutku si v sobotu své Staročeské máje vychutnali i v Nepomyšli. Pětadvacet let spící tradici loni probudila nepomyšlská skupina Českého červeného kříže (ČČK) a letos po nich štafetu převzala místní mládež.

Osm párů májovníků, jeden dráb a Kecal Josef Kříž museli obejít a předvést své taneční umění u 27 májek a přitom si ještě uchovat síly na závěrečnou variaci České besedy, kácení máje a tombolu. K tomu jim z koňského potahu vyhrávala skupina Bozděchovci pod vedením starosty Josefa Lněníčka.
„Kde byly májky, jsme se zastavili, kde nebyly, tam taky,“ naznačoval Kříž, „vypůjčený“ z  ČČK, že projít celou obec nebylo jednoduché. Dokud ale bylo co jíst a pít, tak to nikomu nevadilo.
„Dali jsme se dohromady, abychom uchovali tradici. Ale nebýt červeného kříže, tak jsme ani nezačali. Děkujeme jim za půjčení krojů a obci za podporu,“ je jim vděčná  letošní organizátorka májů Dana Lněníčková, mladší. Více fotek najdete ve fotogalerii na této stránce.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video