Gymnázium se vrací k tradici

Redakce 2011-06-08 00:00:00

Podbořany – Víceleté gymnázium v Podbořanech se vrací k tradici. Žáci a žákyně třídy tercie se oblékli do tradičních českých krojů a natrénovali Českou besedu.  Nácviku se věnovali téměř 3 měsíce a své úsilí zhodnotili nejprve při velikonočních oslavách v Domě pro seniory v Podbořanech, kde tak navázali na dlouholetou úzkou spolupráci v oblasti dobrovolnictví v sociálních službách.

Českou besedu dnes tančí jen málokdo, což si terciáni plně uvědomují a vědí, že zapomenout tyto nacvičené kroky by byla veliká škoda. Proto využili nabídky zvenčí a přijali možnost podílet se na programu valečské Slavnosti květů. Vystoupili v tamním kostele a měli tak jedinečnou možnost zatančit si v těchto nádherných prostorách s úžasnou akustikou a sklidili veliký potlesk od zaplněného kostela a veliký obdiv, že i dnešní mladá generace si dokáže najít cestičku k tradici a nemusí se za to stydět.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video