Koupaliště v Žatci otevře do měsíce. Návštěvníky přivítá jeho maskot - velryba

Veronika Salášková 2012-05-30 01:57:00

Žatec – Žatečané se po letech konečně dočkali. Nejpozději do měsíce by se měla prvním návštěvníkům otevřít brána nového koupaliště. Kolaudační souhlas s užíváním všech jeho staveb včetně komunikace už byl vydán. Před otevřením pro veřejnost ale musí ještě proběhnout zkušební provoz areálu. V něm proběhne zkouška technologií – filtrace, napouštění a vypouštění bazénů a atrakcí. 

V pořádku musí také být všechny hygienické předpisy, rozbory vod a provozní řády. Přesné datum otevření koupaliště pro veřejnost proto zatím nebyl stanoven. Nejzazším termínem, kdy se rozběhne koupací sezóna, je 22. červen. Otevře-no v ní bude od pondělí do neděle od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné pro dospělé a děti nad 150 cm bylo stanoveno na 60 korun, pokud přijdou až po 15. hodině zaplatí jen 40 korun. Děti od jednoho metru do 150 cm, senioři, držitelé ZTP a studenti zaplatí za celý den 40 korun, půldenní vstupné je vyjde na třicet korun. Děti do jednoho metru budou mít vstup zcela zdarma. Město připravilo také zvýhodněné vstupné pro rodiny, dva dospělí a dvě děti za celý den zaplatí 150 korun, po třetí hodině odpolední jen120 korun.
„Vzali jsme v potaz ceny vstupného na otevřených koupalištích v okolních městech. Vzhledem k tomu, že je to první sezóna, tak se vedení města přiklonilo spíše k nižší ceně vstupného. Ta má být také malým zohledněním toho, že v těsné blízkosti koupaliště probíhá stavba sportovišť,“ sdělil místostarosta Jan Novotný.
K ceně vstupného je ale třeba ještě připočítat zálohu na čipové hodinky, které budou sloužit jako vstupenka do areálu koupaliště. Vratná záloha na hodinky bude činit sto korun na den. Pokud si je někdo bude chtít nechat zapůjčené rovnou na celou sezónu, tak zaplatí zálohu dvě stě korun. Čipové hodinky budou zároveň sloužit i k zamykání skříněk. Do budoucna uvažuje vedení města i o možnosti, že by se jejich prostřednictvím platilo za občerstvení.
Díky vyhřívané vodě v bazénech se budou mít místní možnost koupat nejméně do poloviny září. Pokud bude zájem a dostatečná návštěvnost, sezóna se může protáhnout až do konce září.
Návštěvníky koupaliště přivítá hned po projití halou uvnitř areálu tradiční maskot socha velryby, která dříve stála u dětského brouzdaliště. Vrátila se sem po odborném restaurování a ošetření povrchu.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video