Koupaliště v Žatci otevře do měsíce. Návštěvníky přivítá jeho maskot - velryba

Veronika Salášková 2012-05-30 01:57:00

Žatec – Žatečané se po letech konečně dočkali. Nejpozději do měsíce by se měla prvním návštěvníkům otevřít brána nového koupaliště. Kolaudační souhlas s užíváním všech jeho staveb včetně komunikace už byl vydán. Před otevřením pro veřejnost ale musí ještě proběhnout zkušební provoz areálu. V něm proběhne zkouška technologií – filtrace, napouštění a vypouštění bazénů a atrakcí. 

V pořádku musí také být všechny hygienické předpisy, rozbory vod a provozní řády. Přesné datum otevření koupaliště pro veřejnost proto zatím nebyl stanoven. Nejzazším termínem, kdy se rozběhne koupací sezóna, je 22. červen. Otevře-no v ní bude od pondělí do neděle od 9 do 20 hodin. Celodenní vstupné pro dospělé a děti nad 150 cm bylo stanoveno na 60 korun, pokud přijdou až po 15. hodině zaplatí jen 40 korun. Děti od jednoho metru do 150 cm, senioři, držitelé ZTP a studenti zaplatí za celý den 40 korun, půldenní vstupné je vyjde na třicet korun. Děti do jednoho metru budou mít vstup zcela zdarma. Město připravilo také zvýhodněné vstupné pro rodiny, dva dospělí a dvě děti za celý den zaplatí 150 korun, po třetí hodině odpolední jen120 korun.
„Vzali jsme v potaz ceny vstupného na otevřených koupalištích v okolních městech. Vzhledem k tomu, že je to první sezóna, tak se vedení města přiklonilo spíše k nižší ceně vstupného. Ta má být také malým zohledněním toho, že v těsné blízkosti koupaliště probíhá stavba sportovišť,“ sdělil místostarosta Jan Novotný.
K ceně vstupného je ale třeba ještě připočítat zálohu na čipové hodinky, které budou sloužit jako vstupenka do areálu koupaliště. Vratná záloha na hodinky bude činit sto korun na den. Pokud si je někdo bude chtít nechat zapůjčené rovnou na celou sezónu, tak zaplatí zálohu dvě stě korun. Čipové hodinky budou zároveň sloužit i k zamykání skříněk. Do budoucna uvažuje vedení města i o možnosti, že by se jejich prostřednictvím platilo za občerstvení.
Díky vyhřívané vodě v bazénech se budou mít místní možnost koupat nejméně do poloviny září. Pokud bude zájem a dostatečná návštěvnost, sezóna se může protáhnout až do konce září.
Návštěvníky koupaliště přivítá hned po projití halou uvnitř areálu tradiční maskot socha velryby, která dříve stála u dětského brouzdaliště. Vrátila se sem po odborném restaurování a ošetření povrchu.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video