Farmářské trhy jsou zpět, tuto sobotu opět s vůní Afriky

2021-05-05 11:49:00

Louny (caj) Na skvělé tropické ovoce od ugandských farmářů, koření ze Zanzibaru i kvalitní kávu a čaje láká společnost Virunga, která se v sobotu 8. května připojí k farmářským trhům.

Česko-ugandský food projekt doveze tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Všechno ovoce je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie. Africké trhy proběhnou tradičně od 8 do 12 hodin na Mírovém náměstí v Lounech.

Farmářské trhy se na lounské Mírové náměstí se po dlouhé době vrátily předminulou sobotu. Předzvěstí toho, že vládní opatření polevila a že se běžný život vrací alespoň trochu do normálních kolejí, byl páteční příjezd stánku s grilovaným kuřetem. Fronta, která se u pojízdné prodejny kolem pátečního poledne tvořil a napovídala tomu, že Louňanům grilované kuře přišlo po dlouhé době k chuti. Na sobotních trzích se sešlo přes dvacet prodávající a výběr byl opravdu bohatý. K zakoupení byly hlavně potraviny, chléb, slané i sladké pečivo, čerstvé ryby a velká nabídka masných výrobků. Velmi zajímavá byla nabídka sýrů a různých sirupy, vyrobených z mnoha surovin a přísad. Velký zájem byl ovšem také o zeleninu, květiny a sazeničky. A již od prvního stánku v řadě voněla čerstvě namletá káva a další nabídka tekutin. Obklopen byl i stánek s tradičním perníkem, trdelníkem a dalšími cukrovinkami. 

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video