Poznámka Veroniky Saláškové: Modlitba za fámu

Veronika Salášková 2012-05-31 00:15:00

Obyvatelé lounského okresu včetně vedení Žatce vyrazili bojovat za zachování obou ohrožených oddělení místní nemocnice na veřejné slyšení do senátu. Na jejich podporu si nachystali celou řadu faktů a argumentů. S tím, že jim opozice nedá nic zadarmo, počítali. Na co ale připraveni nebyli, bylo chování náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska. 

Ten nejprve ve svém projevu tvrdil nesmysly o krátkých vzdálenostech z jednotlivých částí okresu do nejbližších nemocnic v Kadani a Mostě. Poté, co mu moderátor slyšení senátor Marcel Chládek vyčinil za jeho nepřipravenost, se zřejmě urazil a namísto sledování vystoupení občanů okresu si hrál se svým mobilním telefonem. Ve svém závěrečném proslovu dal všem jasně najevo, co si o celé petici a snaze o záchranu obou oddělení vlastně myslí. Arogantně tvrdil, že nehodlá před tímto evidentně jednostranně zaměřeným seminářem nic obhajovat. Doufejme jen, že náměstek Nosek zde prezentoval pouze svůj vlastní postoj a ne stanovisko ministra zdravotnictví. V minulém týdnu médii proběhla informace, která v kontextu tohoto slyšení není zrovna příznivá. Uvažuje se o výměně generálního ředitele VZP, kterým by se mohl nově stát právě náměstek Petr Nosek. Okresu Louny nezbývá, než se modlit, aby to byla pouze fáma. Pokud by se jím totiž skutečně stal, tak by žateckou nemocnici asi nezachránili ani všichni svatí.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video