Znevýhodnění zemědělci protestovali

Jan Vnouček 2012-05-31 00:19:00

Okres Louny – Po celé republice protestovali minulou středu zemědělci . Pomalou jízdou po veřejných komunikacích upozorňovali na záměr vlády zrušit jim od roku 2013 slevu na tzv. zelenou naftu a zavést spotřební daň na víno. Na čtyři silnice 1. třídy vyrazili „manifestovat“ i v okrese Louny.

Zde se protestu zúčastnilo zhruba 60 vozidel, z toho 52 traktorů, jeden kombajn, postřikovač a několik nákladních automobilů. Jejich přítomnost pocítili řidiči na frekventovaných silnicích I/27 v úseku Žatec – Blšany – jesenická křižovatka a I/6 mezi Lubencem a Libkovicemi. Na Lounsku zemědělská technika pendlovala po silnicích Louny – Most a Chomutov – Praha.
Z našeho regionu se k akci připojili ZOS Liběšovice, Zemědělská společnost Blšany, Lukra Lubenec, BOTEP plus se sídlem ve Valči a jeden malý soukromý rolník.  Celkem se akce v celé republice zúčastnilo okolo 2 000 ks techniky.
Informovala o tom Jana Nováková, ředitelka okresní Agrární komory ČR. Podle ní se protestní akce vydařila, i když nesplnila svůj cíl, protože vláda ještě ten den zrušení těchto daňových výjimek schválila.
„V nejbližším termínu se sejde mimořádné představenstvo Agrární komory a projedná další kroky. Staneme se totiž jediným státem v EU, který nebude mít pro zemědělce vratku spotřební daně z nafty, tedy tzv. zelenou naftu. To se samozřejmě promítne do cen jednotlivých komodit a potravin a do naší konkurenceschopnosti. Například polští zemědělci, budou mít pohonné hmoty o 11 Kč levnější než my. Nejvíce na to doplatí ti, co pěstují chmel, cukrovku, brambory, plodiny s velkým množstvím agrotechnických zásahů a velkou spotřebou pohonných hmot,“ stěžuje si Nováková.
„Je to cílená likvidace českého zemědělství a nastolení nerovných podmínek pro naše podnikání,“ dodává Zdeněk Beneš, prokurista společnosti BOTEP plus. „Měla by naše přijít další  protiakce, radikálnější  a nejlépe v Praze,“ uvedl rozhořčeně.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video