Znevýhodnění zemědělci protestovali

Jan Vnouček 2012-05-31 00:19:00

Okres Louny – Po celé republice protestovali minulou středu zemědělci . Pomalou jízdou po veřejných komunikacích upozorňovali na záměr vlády zrušit jim od roku 2013 slevu na tzv. zelenou naftu a zavést spotřební daň na víno. Na čtyři silnice 1. třídy vyrazili „manifestovat“ i v okrese Louny.

Zde se protestu zúčastnilo zhruba 60 vozidel, z toho 52 traktorů, jeden kombajn, postřikovač a několik nákladních automobilů. Jejich přítomnost pocítili řidiči na frekventovaných silnicích I/27 v úseku Žatec – Blšany – jesenická křižovatka a I/6 mezi Lubencem a Libkovicemi. Na Lounsku zemědělská technika pendlovala po silnicích Louny – Most a Chomutov – Praha.
Z našeho regionu se k akci připojili ZOS Liběšovice, Zemědělská společnost Blšany, Lukra Lubenec, BOTEP plus se sídlem ve Valči a jeden malý soukromý rolník.  Celkem se akce v celé republice zúčastnilo okolo 2 000 ks techniky.
Informovala o tom Jana Nováková, ředitelka okresní Agrární komory ČR. Podle ní se protestní akce vydařila, i když nesplnila svůj cíl, protože vláda ještě ten den zrušení těchto daňových výjimek schválila.
„V nejbližším termínu se sejde mimořádné představenstvo Agrární komory a projedná další kroky. Staneme se totiž jediným státem v EU, který nebude mít pro zemědělce vratku spotřební daně z nafty, tedy tzv. zelenou naftu. To se samozřejmě promítne do cen jednotlivých komodit a potravin a do naší konkurenceschopnosti. Například polští zemědělci, budou mít pohonné hmoty o 11 Kč levnější než my. Nejvíce na to doplatí ti, co pěstují chmel, cukrovku, brambory, plodiny s velkým množstvím agrotechnických zásahů a velkou spotřebou pohonných hmot,“ stěžuje si Nováková.
„Je to cílená likvidace českého zemědělství a nastolení nerovných podmínek pro naše podnikání,“ dodává Zdeněk Beneš, prokurista společnosti BOTEP plus. „Měla by naše přijít další  protiakce, radikálnější  a nejlépe v Praze,“ uvedl rozhořčeně.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video