Znevýhodnění zemědělci protestovali

Jan Vnouček 2012-05-31 00:19:00

Okres Louny – Po celé republice protestovali minulou středu zemědělci . Pomalou jízdou po veřejných komunikacích upozorňovali na záměr vlády zrušit jim od roku 2013 slevu na tzv. zelenou naftu a zavést spotřební daň na víno. Na čtyři silnice 1. třídy vyrazili „manifestovat“ i v okrese Louny.

Zde se protestu zúčastnilo zhruba 60 vozidel, z toho 52 traktorů, jeden kombajn, postřikovač a několik nákladních automobilů. Jejich přítomnost pocítili řidiči na frekventovaných silnicích I/27 v úseku Žatec – Blšany – jesenická křižovatka a I/6 mezi Lubencem a Libkovicemi. Na Lounsku zemědělská technika pendlovala po silnicích Louny – Most a Chomutov – Praha.
Z našeho regionu se k akci připojili ZOS Liběšovice, Zemědělská společnost Blšany, Lukra Lubenec, BOTEP plus se sídlem ve Valči a jeden malý soukromý rolník.  Celkem se akce v celé republice zúčastnilo okolo 2 000 ks techniky.
Informovala o tom Jana Nováková, ředitelka okresní Agrární komory ČR. Podle ní se protestní akce vydařila, i když nesplnila svůj cíl, protože vláda ještě ten den zrušení těchto daňových výjimek schválila.
„V nejbližším termínu se sejde mimořádné představenstvo Agrární komory a projedná další kroky. Staneme se totiž jediným státem v EU, který nebude mít pro zemědělce vratku spotřební daně z nafty, tedy tzv. zelenou naftu. To se samozřejmě promítne do cen jednotlivých komodit a potravin a do naší konkurenceschopnosti. Například polští zemědělci, budou mít pohonné hmoty o 11 Kč levnější než my. Nejvíce na to doplatí ti, co pěstují chmel, cukrovku, brambory, plodiny s velkým množstvím agrotechnických zásahů a velkou spotřebou pohonných hmot,“ stěžuje si Nováková.
„Je to cílená likvidace českého zemědělství a nastolení nerovných podmínek pro naše podnikání,“ dodává Zdeněk Beneš, prokurista společnosti BOTEP plus. „Měla by naše přijít další  protiakce, radikálnější  a nejlépe v Praze,“ uvedl rozhořčeně.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video