Silnice z Kryr do Vroutku se opraví

Jan Vnouček 2012-06-03 00:28:00

Podbořansko – Po silnici II/224 z Kadaně do Podbořan a Očihova se nyní na Podbořansku mají opravit i některé silnice 3. třídy. Konkrétně by mělo jít o komunikace Vroutek – Kryry a Krásný Dvůr – Hlubany.  Povrch vozovky Vysoké Třebušice – Krásný Dvůr byl již opraven nedávno. Tyto úseky vytipovala Správa a údržba silnic Ústeckého kraje a provede je firma Herkul. Investorem je Ústecký kraj.

„V rámci akce II/224 Kadaň – Podbořany – Očihov hrazené z Regionálního operačního programu se provádí oprava poškozených povrchů silnic na objízdných a přístupových trasách stavby. Rozsah opravovaných povrchů je omezen na rozsah sjednaný a oceněný ve smlouvě o dílo s tím, že je posuzována možnost provést větší rozsah oprav. Úseky Vysoké Třebušice-Krásný Dvůr, Krásný Dvůr – Hlubany, Vroutek – Kryry jsou úseky vyznačené SÚS ÚK a  opravované v rámci stavby, kterou zajišťuje Sdružení Herkul + VHS. Cena těchto oprav v okrese Louny by měla dle smlouvy činit 38,3 milionu korun. Termínově by to mělo být sladěno,“ potvrdila Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí Ústeckého kraje.
Vedoucí stavby Lukáš Spal z Herkulu ale zatím nebyl schopen uvést přesnější informace. „Máme prostředky na opravu objízdných tras v okrese Louny v ploše 49 tisíc m2. Opravíme, co v tomto rozsahu požaduje správa silnic. Ne ale dříve než doděláme most v Podbořanech,“ ujistil motoristy. Jeho zprovoznění je plánováno na 30. června.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video