Poznámka Jana Vnoučka: Začarovaný kruh s trávou a bobrem

Jan Vnouček 2012-06-04 00:32:00

„Tráva roste, jak o život. A podél silnic ji zase nikdo neseká,“ posteskl si minulý týden na Podbořansku nejeden starosta. „Aby ji zase nezačali sekat až v srpnu, až bude mít dva metry!“ Loni koncem května ale už silnice II. a III. třídy křižovaly traktory se sekačkami a porost ze silničních škarp vysekávaly. Tak, kde se letos zapomněly? 

Kontaktuji Josefa Mikloše, vedoucího výroby lounské Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, který to má pod palcem a vždy ochotně všechny dotazy zodpověděl. „Nelobte se, ale už nesmím tisku poskytovat žádné informace. Obraťte se na mé nadřízené,“ reaguje tentokrát. No, dobře, volám tedy na centrálu do Dubí, provozní náměstkyni Lence Holovské. Ta odmítá, že by se zeleň na krajnicích neudržovala. „Letos tráva strašně rychle vylétla, ale od pondělí (21.5.) se seká,“ brání se. „Částečně sekáme sami, částečně seká náš dodavatel. Nejdřív jsou na řadě kvůli výhledu křižovatky a silnice 2. třídy. Trojky přijdou na řadu po nich,“ vysvětluje. Kdy přijde na řadu Podbořansko, ale neví. Volám tedy dodavatele, firmu H-rekultivace. Ovšem ani její výrobní ředitel Vratislav Fronk mi nepomáhá. „Zahájili jsem už na některých silnicích II. třídy. V tuto chvíli vám ale přesný harmonogram pro okres Louny nepovím. Dohodneme ho teprve začátkem příštího týdne s panem Miklošem,“ odpovídá ochotně Fronk. Kruh se uzavřel. Bohužel ten jediný, co něco ví, musí držet bobříka mlčení. Tak doufejme, že všichni brzy uloví i nějakého toho bobříka sekání.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video