Galerie B. Rejta a GAML se otevřely návštěvníkům

Jarka Cibulková 2021-05-25 10:32:00

Ve stejný den, jen hodinu po sobě, letos přivítaly první návštěvníky obě lounské galerie výtvarného umění. Výstavy, které byly ve čtvrtek otevřeny spojuje symbol krajiny.

 V Galerii města Loun spatříte obrazy Evy a Radima Vejvodových s názvem Krajina - prostor pro barvu, v Galerii Benedikta Rejta v Lounech zase nese názve Krajina+. Je rozdělena do několika částí. Obrazy krajiny je nejrozsáhlejší část expozice a spatříte tu vybraná díla od malířů 19. století až po současnost. Následuje část Umění v krajině, která vznikla v návaznosti na průvodce „Současná umělecká díla v krajině”. Najdete tu zastoupení především autorů land artu a umění pro veřejný prostor. Krajinářskou architekturu, další část výstavy, zastupují mladí studenti architektury. Poslední část expozice, Historické fotografie krajiny, bude otevřena 24. června. 
„Stává se tradicí, že jarní či letní výstavy tady v Galerii města Loun věnujeme autorům, kteří se pravidelně zúčastňují Sýkorových Počedělic, ani letos tomu není jinak,” zahájil novou výstavu obrazů „Krajina - prostor pro barvu” kurátor galerie Vladimír Drápal. Svá barevná díla zde vystavují manželé Eva a Radim Vejvodových. Jejich tvorbu představil Jan Samec, ředitel Galerie umění Karlovy Vary. Oba používají jiné malířské techniky. Zatímco Eva uplatňuje olejomalbu, Radimovou doménou je akvarel. Výstavu si můžete prohlédnout od úterý do soboty od 14 do 18 hodin až do 25. července.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video