Louny – Sušáky na prádlo a klepadla na koberce pomalu mizí z lounské městské zástavby. Vloni vydal odbor životního prostředí města výzvu všem občanům k podání žádosti o bezplatný převod těchto železných konstrukcí do jejich vlastnictví. Do konce srpna loňského roku pak došlo k uzavření jednadvaceti smluv, kde se vlastníci nemovitostí zavázali, že se o sušáky a klepadla budou starat ve vlastní režii.
„Sušáky a klepadla, na které nebyla uzavřena tato smlouva o bezúplatném převodu, budou v průběhu příštích let odstraněny bez náhrady. Již v letošním roce došlo k likvidaci dvaceti kusů tohoto občanského vybavení v několika ulicích. Na podzim se budou likvidovat v západní části města,“ uvedl vedoucí odboru Petr Čekal.
Napsal(a): Pavel Macák
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video