Paroháčům vládl šestnácterák

Jan Vnouček 2012-06-09 00:36:00

Hlubany – Výstavu loveckých trofejí hostila v sobotu Vodní tvrz v Hlubanech. Pořádající Myslivecká společnost Buškovice se na ní pochlubila přibližně stovkou paroží nejrůznějších velikostí a tvarů, ale i několika kůžemi nebo vycpanými zvířaty. K vidění byla také malá výstavka fotografií z honů. Na snímcích z výřadů jde podle vášnivého nimroda a průvodce výstavou Martina Gutzera dobře vidět, jak se postupně měnila skladba zvěře.

Zatímco ještě  v roce 1992  převládali zajíci a jiná polní zvěř, dnes se loví hlavně přemnožená divoká prasata a vysoká zvěř. Největší loveckou trofejí na výstavě byla hlava jelena šestnácteráka. „Je to Doupovák. Střelil ho můj otec v roce 1988,“  okomentoval ji Martin Gutzer. Na snímku pózuje se svým synem Filipem.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video