Přijďte si natrhat jahody!

Alla Želinská 2021-07-01 19:27:00

Jahodová sezona se v minulých týdnech rychle rozjela a než se nadějeme, zanedlouho opět skončí. Sběr i prodej jahod probíhá na Podbořansku, Žatecku, Lounsku, Chomutovsku či Mostecku.

Samosběr jahod nabízí políčko v Hlubanech za kasárnami (naproti Logitu). Tam a také ve Stebně zahájili samosběr v druhé polovině června, v Hlubanech kilo natrháte za 70 Kč. Ve Stebně za 60 korun.

Jahod je hodně, zájemců málo

„Byli jsme ve Stebně v pondělí odpoledne, lidí málo, jahod mraky,“ řekla například Veronika z Blšan. Počasí se zatím drží v příjemných teplotách, ovšem také často prší, další samosběr se měl uskutečnit v pátek 2. července, kvůli změně počasí byl zrušen. Jahody u kasáren si můžete natrhat každý den od 15 do 19 hodin. Lidé si mohou na místě koupit i natrhané jahody (120 Kč / kg). Ve čtvrtek ve tři odpoledne jsme zastihli na políčku pana a paní Prokopovy z Podbořan, kteří si přijeli natrhat jahody.

Samosběr jahod nabízí také Žatecká farma, asi kilometr od Žatce (směr Radíčeves) - tam si natrháte za 65 Kč / kg, natrhané koupíte za 100 Kč/ kg. Podle zájemců, kteří již samosběr navštívili, i z vlastní zkušenosti potvrzujeme, že jahody jsou letos velké, šťavnaté, chuťově výborné. V Hlubanech za kasárnami je jich spousta a kvůli poměrně malému zájmu lidí hrozí, že zůstanou na poli. Přijďte si je natrhat! Ještě máte čas.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video