Přijďte si natrhat jahody!

Alla Želinská 2021-07-01 19:27:00

Jahodová sezona se v minulých týdnech rychle rozjela a než se nadějeme, zanedlouho opět skončí. Sběr i prodej jahod probíhá na Podbořansku, Žatecku, Lounsku, Chomutovsku či Mostecku.

Samosběr jahod nabízí políčko v Hlubanech za kasárnami (naproti Logitu). Tam a také ve Stebně zahájili samosběr v druhé polovině června, v Hlubanech kilo natrháte za 70 Kč. Ve Stebně za 60 korun.

Jahod je hodně, zájemců málo

„Byli jsme ve Stebně v pondělí odpoledne, lidí málo, jahod mraky,“ řekla například Veronika z Blšan. Počasí se zatím drží v příjemných teplotách, ovšem také často prší, další samosběr se měl uskutečnit v pátek 2. července, kvůli změně počasí byl zrušen. Jahody u kasáren si můžete natrhat každý den od 15 do 19 hodin. Lidé si mohou na místě koupit i natrhané jahody (120 Kč / kg). Ve čtvrtek ve tři odpoledne jsme zastihli na políčku pana a paní Prokopovy z Podbořan, kteří si přijeli natrhat jahody.

Samosběr jahod nabízí také Žatecká farma, asi kilometr od Žatce (směr Radíčeves) - tam si natrháte za 65 Kč / kg, natrhané koupíte za 100 Kč/ kg. Podle zájemců, kteří již samosběr navštívili, i z vlastní zkušenosti potvrzujeme, že jahody jsou letos velké, šťavnaté, chuťově výborné. V Hlubanech za kasárnami je jich spousta a kvůli poměrně malému zájmu lidí hrozí, že zůstanou na poli. Přijďte si je natrhat! Ještě máte čas.

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video