Aleš Krupka krajským přeborníkem v šachu

Lucie Steklá 2021-07-20 13:07:14

Návrat mládežníků na krajské úrovni za šachovnice se uskutečnil v V Chomutovském SVČ, kde proběhl dvoudenní Krajský přebor mládeže v šachu. Hrálo se v pěti kategoriích a pouze vítězové měli jistotu postupu na Mistrovství Čech.


Covidová opatření ovlivnila celou sezonu 2020/21. Turnaje se nehrály a tréninky mohly probíhat maximálně online. Rozvoj šachových dovedností závisel zejména na samostudiu. A tento způsob přípravy zřejmě prospěl i třem mladým šachistům reprezentujícím Šachový klub Louny.

Aleš Krupka, hrající v kategorii H14, prošel soutěží bez jediného zaváhání. Získal sedm bodů ze sedmi utkání a přivezl do Loun pohár krajského přeborníka, který má právo postupu na podzimní Mistrovství Čech. Lounskou kvalitu pečetil ve stejné kategorii čtvrtým místem Filip Vítek.

V nejstarší kategorii H16 se prvním rokem rozkoukávala další naděje lounského šachu, Lukáš Vykoupil. Jeho výkon stačil na sedmé místo a je velkým příslibem do budoucna.

Své výkony mohou tito chlapci, spolu s dalšími oddílovými kolegy, zopakovat na Krajském přeboru v rapid šachu, který proběhne 24. července opět v Chomutově.

         Text, foto: Radek Ulrych


Napsal(a): Radek Ulrych

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video