Zámecký park ožije příběhy

Jarka Cibulková 2021-07-23 10:22:55

Peruc (hh) Přímo v zámeckém parku v Peruci probíhají hrané kostýmované procházky pod názvem „Letní vyprávění v zámeckém parku“. Pravá čarodějka vás vezme na procházku časem a vyprávět vám bude autentické příběhy majitelů peruckého panství. Cestou potkáte rychtáře a také hospodářského správce posledních majitelů peruckého panství s modrou krví Thun - Hoheinsteinů, tito pánové vás nechají nahlédnout do starých listin. Potkáte ale také komornou Hermínku ze zámku a upovídanou drbnu statkářku Rokytovou, dámy pro změnu zavzpomínají na pana knížete.


„Protože první akce, která proběhla o druhém prázdninovém víkendu, měla u návštěvníků velký úspěch. Budou tyto hrané kostýmované procházky probíhat od soboty 24. července každý víkend, určitě až do konce letošních prázdnin,“ přibližuje organizátorka Hanka Zemanová.

Ale ani ve všední dny od středy do pátku nepřijdete zkrátka, povyprávět si můžete přijít sice pouze s čarodějkou, ale i ona vás nechá nahlédnout do starých listin a přidá i něco málo vzpomínek.

Tyto komentované a hrané procházky probíhají v 10.30, 12, 13.30, 15, 16,30 a 18 hodin. Časy jsou stejné o víkendu i ve všední den.

„Vstupné sto čtyřicet korun za osobu zakoupíte přímo u vstupu do zámeckého parku nad zámkem z náměstí Emila Filly. Děti do 12 let mají vstup zdarma a ještě se proběhnou po zámeckém parku. Můžete s sebou vzít i čtyřnohé miláčky, když nebudou rušit ostatní. Procházíme se v parku, venku, na čerstvém vzduchu. Více na emailu: hanunu2021@gmail.com a nebo na fcb: Hanka Hanunu,“ poznamenala organizátorka a dodává: „Touto formou děkujeme místostarostovi městyse Peruc Janu Vnoučkovi, za to, že se postavil za náš tým nadšenců a umožnil nám i nadále naše „Hrané a kostýmované procházky zámeckým parkem“. A také děkujeme členovi zastupitelstva městyse Peruc Romanu Kučerovi za spolupráci na procházkách.“

+ foto: Krásnou kulisu procházek s čarodějkou ze studánky i víkendových hraných kostýmovaných tvoří nově zrekonstruovaný perucký zámek. Foto: archiv organizátorky 

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video