Zámecký park ožije příběhy

Jarka Cibulková 2021-07-23 10:22:55

Peruc (hh) Přímo v zámeckém parku v Peruci probíhají hrané kostýmované procházky pod názvem „Letní vyprávění v zámeckém parku“. Pravá čarodějka vás vezme na procházku časem a vyprávět vám bude autentické příběhy majitelů peruckého panství. Cestou potkáte rychtáře a také hospodářského správce posledních majitelů peruckého panství s modrou krví Thun - Hoheinsteinů, tito pánové vás nechají nahlédnout do starých listin. Potkáte ale také komornou Hermínku ze zámku a upovídanou drbnu statkářku Rokytovou, dámy pro změnu zavzpomínají na pana knížete.


„Protože první akce, která proběhla o druhém prázdninovém víkendu, měla u návštěvníků velký úspěch. Budou tyto hrané kostýmované procházky probíhat od soboty 24. července každý víkend, určitě až do konce letošních prázdnin,“ přibližuje organizátorka Hanka Zemanová.

Ale ani ve všední dny od středy do pátku nepřijdete zkrátka, povyprávět si můžete přijít sice pouze s čarodějkou, ale i ona vás nechá nahlédnout do starých listin a přidá i něco málo vzpomínek.

Tyto komentované a hrané procházky probíhají v 10.30, 12, 13.30, 15, 16,30 a 18 hodin. Časy jsou stejné o víkendu i ve všední den.

„Vstupné sto čtyřicet korun za osobu zakoupíte přímo u vstupu do zámeckého parku nad zámkem z náměstí Emila Filly. Děti do 12 let mají vstup zdarma a ještě se proběhnou po zámeckém parku. Můžete s sebou vzít i čtyřnohé miláčky, když nebudou rušit ostatní. Procházíme se v parku, venku, na čerstvém vzduchu. Více na emailu: hanunu2021@gmail.com a nebo na fcb: Hanka Hanunu,“ poznamenala organizátorka a dodává: „Touto formou děkujeme místostarostovi městyse Peruc Janu Vnoučkovi, za to, že se postavil za náš tým nadšenců a umožnil nám i nadále naše „Hrané a kostýmované procházky zámeckým parkem“. A také děkujeme členovi zastupitelstva městyse Peruc Romanu Kučerovi za spolupráci na procházkách.“

+ foto: Krásnou kulisu procházek s čarodějkou ze studánky i víkendových hraných kostýmovaných tvoří nově zrekonstruovaný perucký zámek. Foto: archiv organizátorky 

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video